logo
Informace pro jarní část sezóny 2009 / 2010

Vážení čtenáři článků Kobeřické fotbalové ligy,

Opět se hlásíme z našeho komentátorského studia, po zimní dovolené, během které jsme se dozvěděli, že týmy jsou připraveny v nejvyšší možné kondici k zahájení jarně-letní části zápasů Kobeřické fotbalové ligy.

V průběhu zimy jste si jistě mnozí všimli, že se začalo pracovat na našem dosavadním hřišti, hřišti za benzinkou. Toto hřiště bude rozšířeno, terén bude vyrovnán návozem nového povrchu a naseta nová travnatá vrstva. Zatím ani na Obecním úřadu neví, kdy budou práce dokončeny, proto ani my nevíme, kdy si zahrajeme na opraveném hřišti. Rozhodně nebudeme spěchat, ale necháme nově zasetou trávu pořádně zakořenit. Ještě nevíme, jak to dopadne s buňkou, ve které jsme měli věci na přípravu hřiště. Mluví se také o budově, která by snad měla být postavena pro tyto účely, ale tomu moc nevěříme. Dlouhou dobu jsme nevěděli, jestli se vůbec jarně-letní část zápasu ligy uskuteční. Pořadatelé se již na podzim snažili dostat soutěž na kvalitnější trávu, ale úkol se nedařilo plnit. V současné době Vám můžeme říci, že se podařilo vykonat určité kroky, a na kvalitní trávu se v průběhu letní části dostaneme. Nájem za zápas se bude pohybovat od 100 do 200 Kč. A zápasy budou odehrány na kvalitní travnaté ploše Školního hřiště. Ještě nevíme, kolik bude za víkend odehráno zápasů, to schválí až Pan Werner, ředitel školy.

Za pořadatele, si myslíme, že poplatek není až tak vysoký. Samozřejmě pořadatelé už jsou připraveni na řeči, které se ponesou Kobeřicemi, že platit za hřiště, kdy to kdo slyšel, a jiné věci. V dnešní době se platí za všechno, přes zimu se hraje v tělocvičně, kde se také platí nájem a na tartanu to není jiné, proto si myslíme, že přispívat na údržbu hřiště a hru na kvalitním povrchu, je nejen vhodné ale i nutné. Myslíme si, že 10 korun jedince nezabije, ani nespasí. Ale naopak, udělá něco pro sebe, zaběhá si a vyblbne spolu s kamarády v hondě za kulatým nesmyslem, jak to nazvali mnozí odpůrci, nebo aktivní povaleči a milovníci gaučingu. Jak jsme se dozvěděli, všechny týmy jsou již nedočkavostí v euforii a těší se, až vyběhnou na trávu a dotlačí svá zimně unavená těla k výkonům hodných mistrů.

V současné době se dostáváme do zahajovací části, Kobeřické fotbalové ligy, kdy se týmy připravují na své zápasy přípravnými zápasy, které jsou převážně odehrány na tartanové ploše na Školním hřišti. Během zimní dovolené byly také obohaceny soupisky některých týmů, přibylo hráčů, to by již mělo zabránit nedostatku hráčů na hřišti. Zároveň se mezi týmy objevuje lehký strach z kvalitní a rovné trávy. Nerovný povrch za benzinkou pomáhal a vyhovoval především horším týmům, teď to bude už jen o umu, a nebude možné se vymlouvat na terén.

První kolo bude odehráno 10. a 11. Dubna, my se opět budeme snažit doprovázet zápasy internetovými komentáři, které jak jsme se dozvěděli, jsou velmi oblíbenou literaturou. Chtěli bychom Vás poprosit při čtení komentářů o toleranci chyb v pravopise. Myslíme si, že pro začátek jsme informace předali všechny, a je na místě popřát všem týmům, kvalitní vstup do jarně-letní části, hodně gólových úspěchů, co nejmenší počet zranění a obsazení nejlepší příčky na samotném konci jarně-letní části Kobeřické fotbalové ligy. Všem fanouškům přejeme hodně příjemných a napínavých chvil, předvedených hráči, aktivně hrajících v týmech Kobeřické fotbalové ligy.

Na konec bychom chtěli poděkovat Obecnímu úřadu, za opravu hřiště za benzinkou, věříme, že akce bude ku prospěchu nejen Kobeřické fotbalové ligy.

Aktuální zápasy

23. 10. 2022 - 23. 10. 2022
23.10.2022, 09:00
Ukrutní Chachaři - UC Onkli
4 : 3

23.10.2022, 10:30
Partia - KFC Slavoj
odloženo : na jaro

Následující zápasy

-

Sponzoři

Obecní úřad Kobeřice

(c) 2009 - 2022 | created by Martin Hanzlík | admin