ruslan224@seznam.cz

Návštěvnost stránek

Zhodnocení 9. kola KFL

Vážení sportovní přátelé,

dovolte nám naposled v podzimní části informovat vás o stavu jednotlivých zápasů posledního kola Kobeřické fotbalové ligy, a zároveň, pozvat kapitány a jejich zástupce k tradičnímu zhodnocení ligy.

K poslednímu kolu, bylo v před-termínu v pátek odehráno utkání mezi týmy FC Bahnhof a Partii. Tento dlouho odkládaný duel nakonec přišel v prospěch týmu Partie. Zápas vyhráli vysoko, stavem 7:3. Za Partii vstřelili góly Jiří Jamnický ml. (4), Filip Teuer (2) a Stanislav Kachyňa. Za tým FC Bahnhof se střelecky prosadili Tomáš Vehovký (sky 2), a Tomáš Vehovký (Nikel). Zápas sice probíhal velmi vyrovnaně, ale hráčům FC neustále unikal Jiří Jamnický, který při každé příležitosti skóroval.

K prvnímu sobotnímu zápasu nastoupily týmy SFC Rozsochač a Onkli. Velmi zajímavé, a do poslední minuty napínavé utkání, nám předvedly tyto týmy. V páté minutě se trefil do branky Onklů Marcel Slivka, a zajistil tak vedení týmu SFC 1:0. Ovšem na kvalitě hry se nic nezměnilo, oba tyto týmy se snažily, a tlačili svého soupeře k brance, nakonec se tlak projevil na straně Onklů, kdy pro ně byla odpískána penalta proti SFC, za ruku. K penaltě se postavil hráč, Milan Halfar, ale k jeho smůle a smůle celého týmu Onklů, trefil se do tyčky. Na konci prvního poločasu se podařilo přece jen týmu Onklů vyrovnat utkání, kdy se do soupeřovy branky trefil hráč, Tomáš Bitomský. V druhém poločase se oba týmy snažily dostat do vedení, a zapsat si tak další tři body do tabulky. Dlouho se to ani jednomu z týmu nedařilo. Až nakonec, v padesáté šesté minutě, vstřelil gól opět Marcel Slivka, a tři body si připsal tým SFC. O napínavosti tohoto zápasu svědčí i tresty které udělil rozhodčí. Na straně Onklů padly hned dvě žluté karty, ty obdrželi hráči Erich Homola a Marian Hanzlík. Žlutou kartu obdržel též hráč SFC Rozsochač, Petr Kašný. Zápas byl tedy ukončen stavem 2:1 pro SFC Rozsochač.

Ve druhém sobotním zápase se proti sobě postavili týmy FC Bahnhof a FC Ulic BOYS. Velmi vyrovnaný zápas, shlédli diváci přihlížející tomuto utkání. O poločase byl stav vyrovnaný 2:2. Za Bahnhof se střelecky prosadili Tomáš Vehovský (nikel) a Ondra Kermes. V týmu Ulic BOYS vstřelili branky hráči Tomáš Kubný a Jan Moravec. Ve druhém poločase to vypadalo tak, jako by Bahnhof ztratil veškeré síly a s těží dohrál zápas. Veškerý tlak byl směřován proti jejich brance, a bohužel zákroky brankáře spíš bavily publikum, než podporovaly tým. Do sítě FC Bahnhof se ještě dvakrát trefil hráč Tomáš Kubný a připsal si tak na konto tři góly. Zápas byl tedy ukončen za stavu 4:2 pro FC Ulic BOYS.

Největším víkendovým derby utkáním, byl zápas mezi Teamem Kruťasů a Gambrinus Teamem. Na toto utkání se těšili nejen samotní hráči obou týmů, ale také spousta diváků zúčastněných a trpělivě přihlížejících tomuto zápasu. Ovšem diváci, kteří fandili Teamu Kruťasů, byli zklamání, neboť jejich tým neustále soupeře tlačil k jeho brance, ale veškeré střely směřující do sítě branky Gambrinus teamu spolehlivě lapal jejich gólman nebo silná obrana. První gól přišel ve dvacáté minutě, kdy se podařilo, Milanu Vavřinčíkovi, prostřelit brankáře Kruťasů a zajistit vedení Gambrinus teamu. Po poločase se opět odehrával tentýž boj o dosažení soupeřovy branky, opět se hráči týmu Kruťasů víc prosazovali na soupeřově polovině, ale branky se jim nepodařilo dosáhnout. Ve čtyřicáté páté minutě se uvolnil Opět hráč Gambrinus teamu, Radim Janoš, a střelou z dálky zaskočil gólmana Kruťasů a zvýšil náskok Gambrinus teamu na 2:0. V zápase byla udělena žlutá karta Brankáři Gambrinus teamu, Lukáši Hanzlíkovi, kterému při zákroku podjely nohy, a spadl rukama na balón za brankovištěm. Červenou kartu rozhodčí neudělil, jelikož se nejednalo o úmyslný zákrok. Zápas byl tedy ukončen stavem 2:0 pro Gambrinus Team.

Poslední zápas podzimní části odehrály týmy Chalupky FC a Šilene. Velmi divoký zápas se vyvíjel před očima diváků. Obrovský tlak byl na straně Chalupek. Tým Šilene se jen ojediněle dostal k soupeřově brance, a ani jednu šanci se jim nepodařilo proměnit. Za to Chalupky jim nastříleli hned gólů pět, jejich autory se stali Aleš Hanzlík (2), Libor Václavík (2) a Pert Jašek. Zápas byl tedy ukončen stavem 5:0 pro Chalupky FC. V zápase nepadla žádná karta, a bylo tak ukončeno podzimní kolo druhého ročníku Kobeřické fotbalové ligy.

Ve čtvrtek proběhla schůze kapitánů nebo jejich zástupců. Na této schůzi byly opět upravená pravidla, nic z nich nebylo smazáno, jen přibyly dva body, které se týkají platnosti braky hozené z autu, a ukončení zápasu z nedostatku hráčů během zápasu z důvodů zranění (viz. upravená pravidla). Dále byl stanoven termín začátku letní části na 10. 4. 2010.

Během tohoto týdne, by měla proběhnout schůze na Obecním úřadě, kde bude projednána oprava travnaté plochy za benzínovou stanicí, a zajištění náhradních hracích ploch pro jarní sezónu. O termínu této schůze Vás budeme informovat až po domluvě se starostou obce a jeho zástupcem.

Vážení čtenáři, omlouváme se Vám, že komentář přidáváme po termínu, ale opravdu jsme byli v časové tísni, kterou se nám podařilo zažehnat až v neděli. Zároveň bychom se s Vámi chtěli rozloučit, a popřát Vám příjemné prožití zimy a všeho co k ní patří. Budeme se opět těšit s komentáři jarních kol Kobeřické fotbalové ligy.