logo
Zhodnocení 9. kola KFL

Přeji Vám pěkný týden, milovníci adrenalinových sportů,

Z komentátorského a zároveň produkčního centra jsem nečekal, že jarní sezóna začne tak dramaticky. První místo zdaleka není jisté. Druhé místo, rozdíl pouhého skóre a páté místo totéž. Takovou motivaci a chuť dosáhnout prvních pozic, jsem neviděl ani v mezinárodních soutěžích.

Je čas přejít k jednotlivým průběhům zápasů. Víkend 25. a 26. Dubna otevřely svým zápasem týmy Partia a Fc Bahnhof. Zápas probíhal nemilosrdným bojem. Týmy se do sebe zakously a bojovaly do posledních minut. K velkému překvapení všech zápas skončil vítězstvím, tabulkově slabšího soupeře, Partie. Která v poločase vedla o jeden gól nad Fc Bahnhof za stavu 3:2. V druhém poločase však Partie ještě přidala ke svým gólům dvě vlaštovky, a zápas byl ukončen za stavu 5: 2. Střelci branek Partie byli Jiří Jamnický ml. (2), Zdeněk Hartman, Jakub Werner a Stanislav Kachyňa. Za Fc Báhnhof gól do branky nádherně umístil, již známý střelec, Ondra Kermes, který si tím zajistil 20. Gól ligy. Druhým střelcem byl Jan Kermes. Za hrubou hru, byl potrestán žlutou kartou na straně Fc Bahnhof Radek Maivald.

V pořadí druhým zápasem, v neděli v 9, byl zápas SFC Rozsochač proti Ulic BOYS. I tento zápas, byl velmi vyrovnaný. Ještě o přestávce byl stav 1:1, ale po nástupu Ulic BOYS do druhé půle se hodně změnilo. Hráči Ulic BOYS si přestali hlídat hráče SFC a ti je rozstříleli stavem 5:2. Tento výsledek je možná zapříčiněn absencí trenéra Ulic BOYS, a následným rozpadem souhry týmu. Střelci branek vítězného týmu SFC se stali Adam Kočí se dvěma brankami a následně Patrik Šimeček, Jiří Nevřela a Jiří Slivka. Za Ulic BOYS jsou to David Gadač a Martin Johym. V tomto zápase to opět neměl rozhodčí jednoduché, musel udělit 2 žluté karty hráčům obou týmu. Za SFC Jiřímu Slivkovi za nepřiměřeně hrubou hru a Davidu Gadačovi z týmu Ulic BOYS za napadení hráče. Hráči Ulic BOYS mohou být za žlutou kartu rádi, jiní rozhodčí by tento čin mohli potrestat i kartou červenou.

Třetí, poklidný zápas víkendu, byl zápas mezi celky NK Veteranos a Onkly. Tento zápas se odehrával v klidu a pohodě obou mužstev. NK Veteranos se sešli v plném počtu, ale bohužel se jim nepodařilo do soupeřovy sítě umístit ani jeden balón. Ovšem tým Onklů, jim nastřílel hned sedm gólů. Autory těchto branek byli Daniel Jaksch (3), Milan Halfar (3) a Tomáš bitomský.

Za znění trumpety a vřavě fanoušků, byl v 1 hodinu po poledni, zahájen poslední zápas víkendu. Zápas mezi Hospou hřiště a Gambrinus týmem, se již od první minuty jevil velice slibně pro tým Gambrinus. Ve druhé minutě se podařilo střelci Jakubu Mrovcovi umístit první balón za záda brankáře Hospy hřiště. Z dorážky rohového kopu se podařilo Janu Drastíkovi vsítit druhý gol a poslat tím tým Gambrinus do vedení 2:0. Následovala změna brankáře u týmu Hospy hřiště, ale ani on nechytil střelu čerstvé posily Františka Laburdy na stav 3:0 pro Gambrinus. Ovšem následné děni na hřišti dokázalo celý zápas změnit. Ve 20 minutě vsítil první branku hráč Hospy hřiště Libor Vaclavík. Ve 25 minutě se stalo něco, co Gambrinus tým poslalo pod kytičky. Obránce, Jakub Mrovec, po souboji o balón s hráčem Hospy hřiště Kamrádem, zůstal ležet na trávníku. Po zjištění hráčů, že zápas není schopen dohrát, se kvalita hry hrubě zhoršila, jako by ztratili kus srdce. Během 5 posledních minut se Hospodě podařilo vsítit dva góly a tím srovnat stav o poločasu na 3:3. Střelcem byl Marek Kamrád. O přestávce byl zraněný hráč převezen do nemocnice na vyšetření. Gambrinus tým se po dlouhé poločasové přestávce poradil, a nástup do druhého již byl lepší. Skóre drželi až do padesáté minuty, za obrovské podpory a burácení fanoušků. Ovšem stačila chvilka nepozornosti a Libor Václavík vsítil poslední, vítězný gól, Hospy hřiště. Stav utkáni 4:3 pro Hospu hřiště.

Ve večerních hodinách jsem se dozvěděl, že zraněný hráč Jakub Mrovec, je na zbytek jarní sezóny mimo hru. Po informaci fanoušků se mi doneslo, že je také zraněn hráč FC Bahnhof Martin Buchta, snad ho problém s kotníkem nepoznamená, jak výše zmíněného hráče.

Byl jsem požádám pořadateli, poděkovat fanouškům. V posledním zápase víkendu, pomohli vytvořit takovou atmosféru, jež přitáhla diváky, povzbudila týmy a informovala Kobeřice, že se něco děje. Z komentátorského křesla jménem pořadatelů, děkuji.

Myslím si, že komentáře tohoto víkendu mluví za vše, a je zbytečné vás informovat o průběhu zápasů příštího týdne, vše je aktualizováno v záložce ZÁPASY.

Okomentováno bylo vše, co okomentováno být mělo. Loučím se s vámi, milí čtenáři a těším se na další dramatický víkend. Všem zraněným přeji brzké uzdravení, hráčům hodně štěstí, fanouškům pěkné zážitky a příznivcům pěkný víkend.