logo
Zhodnocení 8. kola KFL

Vážení čtenáři komentářů Kobeřické fotbalové ligy.

Nadešel opět čas, a je tady zhodnocení předposledního, osmého kola, Kobeřické fotbalové ligy. Minulý týden jsme mysleli, že některé zápasy budou odloženy. Ale všechny týmy se domluvily, že zápasy odehrají za každého počasí. Tak se také stalo, v sobotu ještě polehku mrholilo, ale odehrány byly oba zápasy dle rozpisu.

Jako první se na hřišti sešly týmy FC Ulic BOYS a Team Kruťasů. Všem zúčastněným se naskytla velmi napínavá hra. FC Ulic BOYS se ovšem neuměli přes tlak kruťasů vůbec prosadit, a Team kruťasů velmi lehce a kombinačně, již v prvním poločase umístil do soupeřovy branky dva góly. I přes spoustu střeleckých akcí se Team Kruťasů do soupeřovy branky již netrefil. Jejich dva góly vsítili hráči Jan Jadrný a Jiří Žídek. V druhém poločase se ovšem vzchopili hráči FC Ulic BOYS, kdy kombinační akci zakončil hráč Jan Moravec. To ovšem bylo od týmu Ulic BOYS vše. Jeden gól jim k vítězství nestačil. A tak se v tabulce posunul Team Kruťasů, a to na krásné páté místo. Zápas byl tedy ukončen stavem 2:1 pro Team Kruťasů.

Druhé sobotní utkání na „ Kobeřickém poli „ obstaraly týmy SFC Rozsochač x Šilene. SFC si zatím drží svůj vysoký standart, když tuto sezónu zatím nepoznalo ani hořkost porážky ani remízu. Šilene si také nevede špatně, může se chlubit velmi dobrou defenzivou, která je spolu s obranou dnešního soupeře, podle počtu obdržených gólů, nejlepší. Utkání na rozbahněném terénu začalo pěkně zostra, k vidění byly ostré zákroky, hádky, ale i ojedinělé pěkné kombinace. Tým SFC byl lepším týmem, a to se také v 1. poločase projevilo, když si SFC vytvořilo dvoubrankový náskok, o který se postaral nejlepší střelec ligy, Marcel Slivka, a Patrik Šimeček. Hned na začátku druhého poločasu ale snížil Aleš Konečný a Šilene tak vycítilo šanci, kterou rychle zmrazil, Jiří Nevřela, když se prosadil efektivní patičkou. Týmu Šilene se podařilo vstřelit ještě jednu branku Martinem Michalíkem, ale to bylo z jejich strany vše. SFC přidalo ještě 3 branky. Jednou se ještě prosadil, Jiří Nevřela a 2x Jiří Slivka. SFC Rozsochač – Šilene 6:2.

V neděli ráno se na hřišti sešli opět velmi rekreační fotbalisté z týmů FC Bahnhof a Gambrinus Teamu. Tabulkově to vypadalo, že vítězství nemine Gambrinus team, ovšem opak byl pravdou. Gambrinus team se pomalu nedostal k šanci, za to tým FC jich měl nesčetně, a také to patřičně zvýraznilo výsledek celého utkání. Již v prvním poločase Gambrinus team prohrával 2:0, kdy se do jejich branky trefili hráči Tomáš Vehovský (nikel) a Petr Drastík. V druhém poločase se ve hře nic nezměnilo a tým FC ještě přidal tři góly, které si na své konto připsali hráči Jan Kermes, Martin Buchta a opět Tomáš Vehovský. Za gambrinus tým se do soupeřovy branky trefil pouze Milan Vavřinčik, a tak byl zápas ukončen stavem 5:1 pro FC Bahnhof, kteří se odlepili ode dna tabulky a myslíme si, že nyní již začnou stoupat v bodovém ohodnocení.

Jako poslední víkendový zápas, byl střet celku Onklů a Partie. Za Partii nastoupil nový hráč Filip Teuer, a hned si připsal na své konto tři důležité góly. Druhým střelcem týmu Partie se stal Jiří Jamnický ml., který již táhne svůj tým, svým střeleckým vytížením druhý rok, v cestě za prvním místem. Také se mu podařilo vstřelit soupeři tři góly a tím zajistit vítězství Partie. Nemyslete si ale, že to byla procházka růžovým sadem, to rozhodně ne. Tým Onklů byl velmi kvalitním soupeřem, a to se též projevilo na jejich hře. Podařilo se jin nastřílet pěr gólů, ale to bohužel na vítězství nestačilo. Jejich autory se stali Milan Halfar (3) a Daniel Jaksch (2). Stav utkání mezi Onkly a Partii 5:6.

Výsledky zápasů nám opět zamíchaly pořadím týmů v tabulce, ale ještě nás v podzimní části čeká poslední kolo, které nám až odhalí konečné uspořádání týmu v tabulce. Chtěli bychom poprosit, aby týmy během tohoto týdne odehrály odložené zápasy. Konečné znění tabulky se ukáže v neděli v odpoledních hodinách, po odehrání posledního, devátého kola. Do té doby, přejeme všem týmům efektivní přípravu na poslední kolo a soupeře. Všem čtenářům a divákům mnoho fotbalových zážitků. S komentátorského křesla se s Vámi loučí reportéři Kobeřické fotbalové ligy a budou se opět těšit v komentáři posledního podzimního kola.