ruslan224@seznam.cz

Návštěvnost stránek

Zhodnocení 6. kola KFL

Dobrý den Vážení čtenáři, milovníci rekreačního fotbalu,

Opět je tady čas a prostor pro posouzení a zhodnocení jednotlivých odehraných zápasů sedmého kola Kobeřické fotbalové ligy. Věříme, že náš komentář pomůže trenérům jednotlivých týmu v přípravě na zápasy kola osmého, ale nejen jim, ale všem co nebyli přítomni u jednotlivých zápasů a chtějí se dozvědět, jak vlastně zápasy probíhaly, a dozvědět se, kteří hráči pomohli svému týmu ve velmi strastiplné cestě za prvním místem, svým střeleckým odhodláním.

K prvnímu zápasu nastoupily i přes nepřízeň počasí v sobotu v půl jedné týmy Chalupky FC vs. Onkli. Týmu Chalupky se do zápasu nastoupit nechtělo, chyběli jim dva tahouni, ale toho velmi hbitě využili Onkli, prohlásili, že se zápas odehraje i přes nepříznivé počasí a vytrvalý déšť. Správnost jejich rozhodnutí nám ukázal samotný zápas. V prvním poločase se týmům moc nechtělo, na rozbláceném terénu, který vám jistě odhalí fotky, se nikomu nechtělo ušpinit, ale ti co už čistí nebyli, se do zápasu obuli a dali do něj veškerou svou odhodlanost. Tímto týmem se stali Onkli v prvním poločase se jim podařilo druhému týmu tabulky nastřílet dva góly, jejichž autory se stali Daniel Jaksch a Tomáš Bitomský. Nástup do druhého poločasu se neobešel bez následného odstřelování branky Chalupek FC. Onkli jim nastříleli ještě pět gólů, a zajistili si tak vítězství v tomto klání. Slavnými střelci branek se stali Opět Tomáš Bitomský, Martin Hanzlík, Roman Stuchlík, Erich Homola a nakonec vše stvrdil Daniel Halfar. Chalupkám FC se ovšem také podařilo v druhém poločase uniknout obraně Onklů a umístit míč za záda gólmana. Oním střelcem se stal Petr Teichman. Konečný výsledek zápasu mezi týmy Chalupky FC a Onkli – 1:7.

Druhý sobotní zápas měli divákům předvést týmy Partie a FC Bahnhof. Tento zápas byl však odložen. Týmy se domluvili, že nebudou špinit své dresy a těla a zápas odloží, na kdy to není ještě zcela upřesněno.

Další týmy se velmi těšily na měkký terén, který připravilo počasí na hřišti za benzinkou, a též diváci si přišli na své. V prvním nedělním zápase se proti sobě postavily týmy obsazující sedmou a osmou příčku tabulky. Jsou to týmy Šilene a Team Kruťasů. Velmi napínavé utkáni připravili svým divákům. V prvním poločase se podařilo za záda brankáře Šileneho umístit míč Lukáši Paverovi. Jeho střelu ovšem ještě před tím tečoval Michal Tancoš, a tak jsme viděli první vlastní gól. Do konce prvního poločasu chybělo patnáct minut, ale gól již nepadl. Na obou týmech bylo o poločase vidět, jak rádi by vyhráli. S tímto odhodláním nastoupily i do poločasu druhého. To se podařilo vstřelit gól Martinu Michalíkovi a tím srovnat stav na 1:1. Ovšem v zápětí na to se střelecky prosadil opět Lukáš Pavera, nejproduktivnější střelec Teamu Kruťasů, a zvýšil tak gólový náskok svého týmu. Do konce zápasu ještě zbývalo hodně času, ale gól přišel až v padesáté minutě, kdy se opět míče ujal Martin Michalík a zavez jej až do soupeřovy branky. Tak srovnal Stav utkání na 2:2. Dál již se nic se stavem zápasu nestalo, tlak byl na obou stranách, ale žádný z manšaftů už se do gólové situace nedostal. Zápas byl rozhodčím ukončen za nerozhodného, remízového stavu 2:2 a hráči se rychle šly očistit a připravit na následné derby utkáni.

Toto proti sobě hrály týmy FC Ulic BOYS a Gambrinus Team. Škoda jen absence jejich sponzora, který z důvodů zaměstnání nemohl toto utkání shlédnout. Tymy mu za jeho podporu děkují, a těší se na další spolupráci. Zápas začínali FC Ulic BOYS v oslabení o jednoho hráče, a věřte nebo nevěřte, podařilo se jim vstřelit první a na dlouhou dobu jediný gól. Jeho autorem se stal Martin Johim. Další vývoj zápasu se ubíral směrem mnoha neproměněných šancí a akcí na obou stranách. Mezi tím FC Ulic BOYS posílili, přišel jim sedmý hráč, a tak se na hřišti pohybovalo čtrnáct hráčů. O poločase byl neustále stav 1:0 a Gambrinus Team už ani nedoufal, že by mohl otočit skóre. Tomu ještě napomáhali diváci, kteří si nepřáli, aby vyhráli, neboť by poskočili o další dvě příčky, a tak setřásli své pronásledovatelé. Ale možná to způsobilo obrat ve hře Gambrinus Týmu, a začali se více a více uvolňovat a prověřovat brankáře Ulic BOYS. V padesáté minutě se konečně po dlouhém očekávání zviditelnil hráč Lukáš Krautwurst (Gambrinus Team) který z dálky vsítil, a vyrovnal tak skóre na 1:1. Mnozí si již mysleli, že je po všem. Jen hráči Ulic BOYS se s remízou nechtěli smířit a neustále vyvíjeli své síly v útoku, a možná to se jim stalo osudným. V Padesáté čtvrté minutě, zapomněli na volného hráče, Jana Drastíka, kterému přišla přihrávka, přehodil balón přes vysunutého gólmana a kontroloval, jestli ještě nezasáhne některý z hráčů Ulic BOYS. Nestalo se tak, s rukama ve vzduchu a velkou radostí celého týmu zajistil vedení Gambrinus Teamu. Zmlkla i celá lavička pokřikujících diváků, kterým očividně ulítly včely. V šedesáté třetí minutě rozhodčí zápas ukončil, na výsledku se již nic nezměnilo.

Takto byly okomentovány zápasy sedmého kola. Příští týden nás čeká kolo osmé, můžeme Vám sdělit, že zápas Gambrinus Team FC Bahnhof bude odložen na nedělní odpolední hodiny. Na kolik, to upřesníme až po domluvě obou týmů. Doufáme, že Vás náš komentář opět naladil a patřičně pobavil. Opět se můžete těšit po osmém kole, do té doby hodně příjemných zážitků přejí komentátoři.