hanzlik14@seznam.cz

Návštěvnost stránek

Zhodnocení 5. kola KFL

Vážení čtenáři,

Dovolte nám opět, abychom Vám popsali vývoje víkendových zápasů, a vyzdvihli některé hráče, kteří se podepsali na vítězství svého týmu, nebo mu pomohli při udržení chvályhodného skóre.

V prvním duelu se nám představily týmy Chalupky FC a FC Bahnhof. Od tohoto duelu hodně diváků očekávalo, že bude velmi napínavý a pro jednotlivé týmy velmi důležitým skokem v postupu za pohárem KFL. Obě mužstva k zápasu nastoupily v plné sestavě, a odhodlání obou týmů vypovídalo o tom, že se na zápas těšily. V prvních 10 minutách vstřelil gól hráč FC Bahnhof, Buchta Martin, a poslal tím svůj tým na krátkou dobu do vedení. To netrvalo dlouho, střelec týmu Chalupky, Libor Václavík, který v následujících minutách vstřelil hned dva góly, a poslal do vedení domácí tým. Za stavu 2:1 pro Chalupky, byl také ukončen první poločas. V prvním poločase došlo ještě ke sporu u vhazování autu. V pravidlech malé kopané platí gól, když se míče vhozeného přímo do soupeřovy branky nedotkne žádný z hráčů. Kobeřická fotbalová liga nemá pravidla Malé kopané, v pravidlech je pouze dopsáno, že hřiště je přibližných rozměrů malé kopané. Tedy góly vhozené do soupeřovy branky bez doteku jiného hráče či brankáře neplatí. Ve druhém poločase se podařilo družstvu FC Bahnhof opět srovnat, když gól vstřelil podruhé Martin Buchta. Bohužel nepodařilo se jim rovnocenný zápas udržet v remízovém stavu, když třetí gól poslal za záda FC Bahnhof, Petr Teichmann a zajistil tím vítězství týmu Chalupky FC 3:2. Hráčem tohoto zápasu byl zvolen brankář týmu Chalupky FC Patrik Graca.

Druhým zápasem sobotního odpoledne, byl střet týmů, ze kterých se nikomu nechtělo prohrát. Byly to týmy Šilene a Partie. Zápas probíhal velmi vyrovnaně, šance vstřelit gól byly na obou stranách, ale v prvním poločase se nepodařilo ani jeden míč umístit za záda soupeřova brankáře. Vše změnil až poločas druhý, kdy se deset minut před koncem zápasu ukopl hráč Partie, Josef Werner, a umístil míč do branky týmu Šilene. Po konci zápasu jsme se zeptali kapitána týmu Partie pana Stanislava Kachyni, kde zmizela jejich střelecká výkonnost? On nám odpověděl, že není důležité jednomu mužstvu vstřelit deset gólu, a s druhým prohrát o deset gólů, ale je důležité hrát tak, aby vždy vstřelili do soupeřovy sítě víc gólů, než jim spadne do vlastní, i když se jedná jen o jeden gól. Zápas tedy vyhrál tým Partie stavem 1:0. Hráčem zápasu byl zvolen střelec jediného gólu Josef Werner.

Třetí víkendový zápas, byl zápas mezi týmem Onklů a Gambrinus Teamem. Tyto dvě družstva již po dlouhé roky spolu soupeří, ve všech fotbalových zápasech, sehrávají spolu i přípravné zápasy a to již trvá dlouho před založením Kobeřické fotbalové ligy. Věkově mladšímu týmu, Teamu Gambrinus, se poprvé podařilo vyhrát, a to stavem 2:0. Snad to bylo způsobeno zaváháním hráčů týmu Onklů, nastoupili totiž k zápasu v oslabení o jednoho hráče. Toho, dalo by se říci, Gambrinus Team využil. Hráč, Milan Krautwurst, zvedl fanoušky z lavičky, když vstřelil první, vítězný gól. Všichni na střídačce, na hřišti i mimo něj, na něj hleděli s otevřenými ústy. Mezi jeho přednosti totiž nepatří umístit míč do branky, ale mimo ni. V zápětí na to vstřelil druhý gól Radim Janoš, a zvýšil tak skóre na 2:0 pro Gambrinus Team. Po tomto gólu nastoupil na hřiště sedmý hráč Onklů, a jejich tým byl kompletní. Ovšem už se jim nepodařilo vstřelit žádný gól. Obrana Gambrinus Teamu se o vše postarala, a co nezvládli oni, bez problému pokryl brankář. Hráčem zápasu byl zvolen Milan Krautwurst, za první vítězný gól svého života. Dovětek: „Fanoušci, když se něčemu divíte, zavřete ústa“.

V posledním zápase patřilo hřiště za benzinkou týmům SFC Rozsochač a Teamu Kruťasů. Ti k zápasu nastoupili v oslabení o jednoho hráče a výsledek byl tedy předem jasný. Proti SFC se nedostali pomalu do žádné šance, a navíc ještě v jejich týmu došlo ke zranění dvou hráčů. Již před zápasem Lukáš Pavera upozorňoval, že mu není úplně nejlíp, a také jeho výkon v poli tomu odpovídal. A aby toho nebylo málo, Hráči Pavlu Kubnému chvíli před ukončením prvního poločasu, na nerovném terénu, vyskočilo koleno a bylo jasné, že tým nebude moct zápas dohrát z důvodů nedostatku hráčů na hřišti. Zápas byl tedy ukončen v poločasové přestávce stavem 5:0 pro SFC Rozsochač. Tento výsledek byl skutečně odehrán na hřišti a byl i schválen. Střelci branek se stali Marcel Slivka (2), Adam Kočí (2) a Jiří Slivka. Nejprve se ještě spekulovalo o pokutě Teamu Kruťasů za nedohraný zápas. Ovšem znemožnění dohrávky zápasu bylo způsobeno zraněním a nemocí dvou hráčů na hřišti, a nedostatkem hráčů na střídání, tudíž pokuta byla stažena. Někteří, by ovšem mohli namítat, že co když bude mužstvo vyhrávat a dojde ke zranění tolika hráčů, že tým nebude schopen dohrát, bude také ukončen zápas?? Zápas bude ukončen, ale bude sjednán náhradní termín, kde mužstva zápas odehrají znovu. U tohoto zápasu bylo jasné, že Team Kruťasů nechce kontumačně prohrát, k zápasu nastoupil, ale nedohrál, z důvodů nedostatku hráčů a zranění, proto byl výsledek zapsán a zápas není třeba opakovat. Nejlepším hráčem byl zvolen Lukáš Pavera, který i přes nemoc dorazil na hřiště, aby podržel tým. Pavel Kubašek na konci zápasu vše zhodnotil velmi politicky znějící větou: „Z hlediska globálního aspektu je to velmi nerentabilní“.

V tomto kole jsme se setkali s mnoha úskalími, které by mohly narušit celé dění Kobeřické fotbalové ligy, ale zároveň jsme veškeré problémy vyřešili již na hřišti, a tedy nevznikl žádný problém, který by narušil dění zápasu a samotné výsledky. Team Kruťasů, jež nebyl schopen dohrát zápas, byl smířen s daleko větším trestem. Pokuta nebyla udělena z výše uvedených důvodů, a chutí hráčů zahrát si a nezdržovat průběh zápasů.

Doufáme, že i Vy, Vážení čtenáři, přihlédnete k faktům vystupujícím z komentáře. Opět doufáme, že se Vám naše zhodnocení líbí a budete nedále přihlížet a číst články, jež pro Vás obstarávají Komentátoři Kobeřické fotbalové ligy.

Fotky z některých zápasu byly taktéž přidány...