logo
Zhodnocení 16. kola KFL

Dobrý den, Vážení sportovní příznivci,

dovolte nám, abychom Vás seznámili s výsledky posledních kol, prvního ročníku, Kobeřické fotbalové ligy. Zároveň nám v závěru dovolte, abychom Vám upřesnili pořadí mužstev, Které se Kobeřické fotbalové ligy účastní.

Jako první, byl odehrán zápas mezi Onkli a Partií. Tento zápas byl odehrán na hřišti Za benzinkou. Vývoj zápasu byl vynikající. První gól padl do sítě Onklů, a jeho autorem se stal Josef Werner. V Zápětí na to znovu prostřelil brankáře Onklů, Jiří Jamnický ml. a poslal tak tým Partie do vedení 2:0. Onkli se dlouhou dobu neuměli střelecky prosadit, až nakonec jejich střeleckou smůlu zlomil Roman Stuchlík, který mířenou střelou do branky, snížil náskok Partie na 2:1. Nástup do druhého poločasu byl horší než první. Diváci shlédli, už jen jeden gól. Ten padl do sítě Mužstva Onklů a Partie tak vyhrála nad Onkly 3:1. Střelcem poslední branky, a zároveň nejlepším střelcem Prvního ročníku se stal Jiří Jamnický ml. O toto místo se dělí společně s Ondrou Kermesem.

Druhý zápas, odehrán opět Za benzinkou, byl zápas mezi týmy SFC Rozsochač a zase týmem Onklů. Ti, jsou opět týmem, které musíme pochválit, nejde jim o vítězství, ale o dobrý pocit, sejít se na hřišti, zakopat si, a pobavit diváky. Ovšem na to, že hráli druhý zápas po sobě, si jej naplánovali tak, aby jim síly stačily až do konce. Zápas skončil stavem 4:2 pro SFC, ale bylo se na co dívat. O poločase, byl stav 3:0. Střelci SFC se stali Karel Slivka, Marcel Slivka a Jiří Nevřela. Ve druhém poločase se dvakrát střelecky prosadil střelec Onklů, Roman Stuchlík. Překonal brankáře SFC a snížil náskok na 3:2. Už to vypadalo, že by Onkli mohli srovnat, Ovšem po chybě obrany, jim unikl Jiří Slivka a zvýšil tak náskok SFC na 4:2. Za tohoto stavu byl také zápas ukončen, a bylo jasné, že o první místo se utkají týmy SFC Rozsochač a FC Bahnhof.

Zbytek zápasů, byl odehrán na tréninkovém hřišti TJ Sokol Kobeřice. Hráči měli poprvé možnost zakusit, jak se hraje na udržované trávě. Ovšem i přes nádherný povrch, si bylo na co stěžovat, hřiště bylo příliš malé, a hráči se neuměli prosadit v kličkách, proto se spíše střílelo po brankách, než hrálo s balónem, také výsledky některých zápasů tomu odpovídaly.

Jako první se na hřišti odehrál zápas mezi NK Veteranos a Ulic BOYS. O poločase si diváci mysleli, že nepadne moc gólů, stav byl 1:2. Góly stříleli za NK Aleš Konečný a za Ulic BOYS Marek Buchta a Tomáš Kubný. Ovšem ve druhém poločase se najednou cosi zlomilo, a Ulic BOYS se rozstříleli. Postupně, ke svým Dvěma gólům přidávali další, až jich měli na kontě devět. Autory branek se stali Marek Buchta (2), René Žídek (3), Tomáš Kubný a Martin Jochim. Za NK se ještě střelecky prosadil Jan Jadrný. Stav utkání NK Veteranos x Ulic BOYS – 2:9.

Následovaly dva zápasy ve stejnou hodinu. Na jednom hřišti nastoupily Gambrinus team a NK Veteranos, na druhém Team Kruťasů a Hospa Hřiště.

Gambrinus Team musel vyhrát, aby si udržel své sedmé místo, protože porazili Team Kruťasů, na podzim stavem 4:1 a na jaře remízovali 1:1. Ovšem nedařilo se jim vstřelit gól, brankář NK Zdeněk Jurček, bezpečně chytal všechny střely směřující do sítě. Gambrinus team to znervózňovalo, protože o poločase, byl jejich zápas remízový 0:0 a Kruťasové už vedli nad Hospou 2:0. Do poločasu za Team Kruťasů střílel gól Lukáš Pavera a Pavel Kubný. Gambrinus team, se ve druhém poločase opět potýkal s neúspěchem vstřelení gólu. Až rada přihlížejících diváků, Postavit do útoku Jana Schuppíka rozhodla. Střelou, která trhá sítě branek, uzemnil gólmana NK a vykouzlil úsměv a radost u hráčů Gambrinus teamu. Na Konci zápasu si ještě pohrál s brankářem NK Radim Janoš a zvýšil stav utkání na 2:0 pro Gambrinus team. Team Kruťasů se v druhé půli také uvolnil, jejich obranu a brankáře nepřekonal ani jeden hráč Hospy Hřiště. Za to Kruťasové si s Hospou pohrávali. V druhém poločase zvýšili své vedení hned na 9:0. Autory gólů, druhého poločasu, byli napsáni Lukáš Pavera (2), Žídek Roman (3), David Litzka a Zdeněk Švančar.

Poslední a zároveň mistrovský zápas o první místo, byl zápas mezi týmy FC Bahnhof a SFC Rozsochač. K tomuto zápasu se sešlo 150 diváků, kteří obsadili lajny hřiště, a sledovali vývoj utkání. Již v desáté minutě poslal do vedení FC Bahnhof Ondra Kermes. Překonal zraněného, ale neustále hrajícího brankáře SFC. Ovšem, jako by FC zapomnělo hrát. V zápětí na to, inkasovali gól do vlastní sítě. Střelcem branky byl Jiří Nevřela. O poločase, byl stav zápasu pořád 1:1. Nikdo netušil, jak tento zápas může skončit a rozhodčím, Zdeňku Jurčkovi a Marcelu Herichovi, tekl horký pot po čele. Ve druhém poločase se opět pokračovalo v napínavé hře. Až desátá minuta druhého poločasu rozhodla. Vedení se chopil FC Báhnhof, a už se jej nevzdal. Střelcem gólu, byl Petr Drastík. Stav utkání FC Bahnhof x SFC Rozsochač – 2:1.

Tak probíhal vývoj jednotlivých víkendových zápasů. Až poslední zápas určil konečné pořadí jednotlivých týmů v tabulce. Během celého odpoledne, ještě na hřišti proběhly dvě ankety. Prvá o nejlepšího hráče ligy. Tím byl zvolen Roman Stuchlík s týmu Onklů. Druhá anketa, o nejlepšího brankáře ligy. Tuto anketu suverénně vyhrál brankář Gambrinus teamu, Lukáš Hanzlík. Nejlepšími střelci byli Ondřej Kermes, Jiří Jamnický ml. a Libor Václavík.

Nyní se konečně dostáváme ke konečnému pořadí tabulky. Na prvním místě, s počtem 38. bodů, se umístil FC Bahnhof. Druhé místo obsadil SFC Rozsochaš, s počtem 35. bodů. Třetí, bronzovou, příčku obsadil tým Onklů s 31. body. Čtvrté místo tým Partie, páté Hospa Hřiště. Mezi těmito týmy, rozhodlo až skóre. Šesté Ulic BOYS. Sedmé Gambrinus team, osmé Team Kruťasů. Mezi těmito týmy rozhodl vzájemný, podzimní, zápas. Na čestném, posledním, devátém, místě se umístil tým NK Veteranos.

Na závěr tady máme poděkování.

Vedení Kobeřické fotbalové ligy děkuje:

Všem svým sponzorům, za jejich důvěru v Kobeřickou fotbalovou ligu. Jejich věcné a finanční dary, na zakoupení vybavení provozu ligy a ocenění jednotlivých mužstev. Samotnou účast na zápasech a podporu jednotlivých týmů. Dále pak patří poděkování všem rozhodčím, kteří se nebáli pískat některé velmi dramatické zápasy, všem zúčastněným mužstvům, komentátorům a správcům internetových stránek. Divákům a fanouškům, kteří přispívali svým fanděním k rozvoji atmosféry na hřišti.

Všem těm, vedení ligy děkuje a přeje, hodně úspěchů.

To je od nás komentátorů za první ročník vše, budeme se těšit v úvodu ročníku druhého.