logo
Zhodnocení 15. kola KFL

Dobrý den Vážení sportovní přátelé,

Jak se již stalo zvykem, opět se Vám hlásíme, abychom Vám přiblížili dění na hřišti Za benzinkou v zápasech 15. kola. O tomto víkendu již bylo počasí podstatně lepší, a bylo odehráno celkem pět mistrovských utkání, a u některých, Vám řeknu, zůstával dech stát. Nyní nám dovolte, abychom Vás s jednotlivými zápasy seznámili a přiblížili Vám počínání jednotlivých mužstev.

První sobotní zápas byl zahájen v půl jedné po poledni a nastoupili proti sobě celky Ulic BOYS proti týmu Onklů. Zápas se již od prvních minut jevil vítězně pro tým Onklů. Do poločasu padlo šest gólů, Dva do branky Onklů a zbytek pohladila síť Ulic BOYS. V druhém poločase ještě spadl balón jednou do každé branky, a zápas byl ukončen stavem 3:5, vyhráli Onkli. Střelci branek se stali za Ulic BOYS Marek Buchta (2) a René Žídek. U týmu Onklů postupně stříleli góly Roman Stuchlík, Daniel Jaksch (2), Milan Halfar a Martin Prásek.

V dalším zápase sobotního odpoledne proti sobě nastoupili týmy Hospa Hřiště a SFC Rozsochač. Již tento zápas, byl předzvěstí špatného dne dobrých týmu. Každý si myslel, že jasné vítězství bude přičteno SFC, ale zápas se vyvíjel velmi dramaticky, škoda jen, že Hospa Hřiště netrefila při svých střelách ani jednou branku. Tým SFC, jako by v tomto kole usnul na vavřínech, nedařily se jim nahrávky, a vůbec celá hra byla taková nesvá. Hráč SFC Marcel Slivka střelil až po neuvěřitelných 15 minutách hry první gól a do poločasu již diváci gól neviděli. Za Hospu Hřiště, v tomto kole, do branky nastoupil jejich střelec Jan Bořucký, již to bylo pro diváky velkým překvapením. V druhém poločase obdržel vlastní vinou Druhý gól, který si sám sklepl k tyčce vlastní branky, střelcem se opět stal Marcel Slivka. Deset minut před koncem zápasu se ještě podařilo umístit míč za záda brankáře Hospy Hřiště Jiřímu Slivkovi. Zápas Hospa Hřiště x SFC Rozsochač 0:3. Po ukončení zápasu jsme se šli zeptat kapitána mužstva SFC, jak je spokojen s výsledkem. Řekl nám, že s výsledkem spokojen není, mohlo to prý být daleko lepší, ale na druhou stranu nám sdělil, že se především připravují na poslední kolo, kdy jej čekají dva, zrovna nelehcí soupeři, Onkli a FC Bahnhof. V posledním kole se rozhodne o postavení tabulky, první místo ještě zdaleka není jasné a to hlavně důvodem níže popsaným.

Třetí sobotní zápas byl zápasem dohrávky, ve kterém se střetly selky FC Bahnhof proti teamu Kruťasů. Zápas byl jednostranný, v prvním poločase se kruťasové neuměli prosadit, a spíše inkasovali góly do vlastní branky. Postupně stříleli góly Martin Moravec, Petr Drastík a Ondřej Kermes. Za Tým Kruťasů se do branky v prvním poločase trefil Pavel Kubný. V poločase tedy stav 3:1. Nástup do druhého poločasu byl daleko, daleko víc zasněn u obou hrajících mužstev, Nejdříve se do snění pustili Kruťasové, kdy po dalších dvou gólech, které jim vstřelili Tomáš Vehovský a Ondřej Kermes na stav 5:1, už si mohli eventuelní výhru nebo potěšující remízu jen vysnít. Ovšem po pátém gólu si asi FC Bahnhof mysleli, že už je o vítězství nemůže nic odradit, a začali do snů upadat oni. Jen těžko říct, o čem se jim tak mohlo zdát, protože dalším vývojem zápasu si dost zkomplikovali držení prvního místa. Góly začali střílet kruťasové v pořadí Lukáš Pavera (2), Jiří Žídek a pět minut před koncem, srovnal stav na 5:5 Roman Žídek. Někteří hráči FC na konci zápasu neudrželi nervy na uzdě, a za příliš hrubé nadávky a odkopávání míče, byla udělena žlutá karta hráči FC Ondrovi Kermesovi. Co bylo ovšem ternem největším, mužstvo Teamu Kruťasů nastoupilo, a celý zápas hrálo v oslabení 6 na 5. Jak mnozí viděli a teď již i slyšeli, v Kobeřické fotbalové lize je možné všechno a napínavých zápasu je, také velké množství.

V neděli v devět se na hřišti sešly týmy NK Veteranos a Partie. Tento duel na podzim dopadl vítězně pro tým NK, ovšem teď se NK Veteranos nedařilo střílet góly. Spíše lovili míče ze své branky. Překvapením diváků bylo, že se vystřídali brankáři. Celý zápas tohoto kola odchytal Zdeněk Jurček a Marcel Herich se jednou střelecky prosadil v útoku. Ovšem to ani zdaleka nestačilo, Partie jim totiž nastřílela hned gólů 12. Jejími autory se stali pouze tři hráči Partie, a to Jiří Jamnický mladší (6), Jiří Jamnický starší (3) a Stanislav Kachyňa (3). Autory dvou branek NK se stal již výše zmiňovaný Marcel Herich a Aleš Konečný. Stav utkání NK Veteranos x Partie – 2:12. V zápase, byla udělena žlutá karta brankáři NK, za chycení balónu za brankovištěm. Rozhodčí byl benevolentní, proto udělil pouze žlutou kartu.

Druhým nedělním zápasem, byl dlouho očekávaný duel mezi spřátelenými týmy, a to Gambrinus teamem a Teamem Kruťasů. Tento zápas byl zahájen v půl jedenácté, a střelec Teamu Kruťasů, David Litzka, se svou střelou v páté minutě prosadil, a poslal svůj tým do vedení. Na Gambrinus teamu bylo vidět, že se svého soupeře z počátku bojí, ale ke konci poločasu jejich obavy zanikly. Nádherným a trošku „haluzovým“ gólem vyrovnal stav Jakub Drastík na 1:1. V Gambrinus teamu ještě ovšem nebylo vyhráno, nedařilo se jim udržet remízu, ovšem v tomto zápase konečně prolomili kletbu, a remízu udrželi. Teď už jim k udržení sedmého místa stačí zvítězit nad NK Veteranos. Ovšem i na tohoto soupeře se bedlivě připravují, a nic nechtějí nechat náhodě.

To je opět z našich komentářů vše. Dovolte nám, abychom Vás, milí čtenáři, pozvali na závěrečné kolo, kolo 16, na hřiště TJ Sokol Kobeřice, ovšem pouze za pěkného počasí. Všechny zápasy jsou vypsány v rozpise, a nedá se bohužel ani zdaleka říci, který z manšaftů obsadí první příčku prvního ročníku Kobeřické fotbalové ligy. Proto se přijďte podívat na svůj oblíbený tým, a povzbudit jej. S přáním pěkného týdne komentátoři Kobeřické fotbalové ligy.