logo
Zhodnocení 14. kola KFL

Vážení sportovní přátelé, milovníci rekreačního fotbalu, především Kobeřické fotbalové ligy,

Dalo by se říci, že pomalu po dvou měsících se na stránkách zase objevil komentář, na které jste si tak zvykli, předem bychom se Vám chtěli omluvit, že komentáře nebyly po každém kole, ale pochopte prosím, najít si pomalu 3 hodiny na to, abychom něco sepsali, byl opravdu nadlidský úkol. Nicméně, konečně se čas našel, a proto se opět hlásíme, abychom Vám přiblížili výsledky posledního víkendového kola, a seznámili vás s vývojem a děním v Kobeřické fotbalové lize.

Nejdřív přistoupíme ke klasifikaci jednotlivých zápasů. Jak si mnozí fanoušci všimli, v poslední době se do hry opět překvapivě vrátil tým Onklů, Podařilo se jim porazit tým SFC Rozsochač stavem 6:2, mnozí si mysleli, že tento zápas byl zmanipulován, ale my si myslíme, že zázraky se dějí, a Onkli si body zasloužili. Dalšími úspěchy byly: vítězství nad Šileným poměrem 8:1, Teamem Kruťasů 9:2, a posledním víkendovým vítězstvím nad Chalupkami FC vysoko 8:0, těmito výsledky se Onkli vyšvihli na čtvrtou příčku tabulky, a o pouhé skóre s počtem 19 bodů se perou s týmem FC Ulic BOYS, kteří mají stejný počet bodů.

Dalším týmem, který bychom chtěli posoudit, je výše zmíněný tým FC Ulic BOYS. Tento velmi kvalitní tým hodně poškodil zápas s protějškem SFC Rozsochač, kdy je nemrzela, ani tak vysoká prohra 9:3, ale zranění jejich třech základových hráčů. To způsobilo velké problémy s následujícími zápasy, příkladem je poslední zápas s Teamem Kruťasů, který prohráli stavem 5:1. Do konce ligy jim chybí odehrát tři zápasy, proto věříme, že nebudou mít problémy se sestavením mužstva a odehráním zápasů.

Dalším překvapujícím týmem, a zároveň komplikovatelem středového bodového hodnocení tabulky je Team Kruťasů. V posledních zápasech se jim povedlo remizovat s Gambrinus týmem, a v posledním zápase porazit FC Ulic BOYS. Těmito zápasy se bodově dotáhli na Gambrinus team a o pouhé skóre drží v tabulce osmou příčku. Do konce KFL, jim chybí odehrát poslední dva zápasy, s potenciálně jednoduchým soupeřem Šileným a SFC Rozsochač, sami budeme zvědaví, jak dopadnou poslední duely tohoto týmu.

A nyní se již dostáváme k samotnému favoritu ligy a to týmu SFC Rozsochač. Tento tým se v posledních zápasech hodně trápil, ale konečně se podařilo, jiným týmům, urvat jim body, a přičíst si je ke svému kontu. Těmito šťastnými týmy byly Výše zmínění Onkli, a FC Bahnhof, který se začal taky prodírat tabulkou, a sápat na první místo.

Jediným soupeřem, který ještě ohrožoval SFC v boji o první místo, byl tým Partie. Jejich hráči dělali všechno možné, aby sbírali body na své konto, o tom také svědčí jejich zápasy. S Šileným zvítězili 4:1, a v posledním kole porazili také Chalupky FC 8:2, o tak vysoké výsledky se především zasloužili hráči a střelci Jiří Jamnický a Filip Teuer. Jejich snahu ovšem uhasil nedělní zápas s Gambrinus teamem. Remíza 1:1 rozhodla všechno a postarala se o titul KFL, který již pevně drží tým SFC Rozsochač.

Vážení, ale nemyslete si, že když je jasné první, no a už i poslední, místo, nebude se na co koukat. Velmi vyrovnaná mužstva ve středu tabulky se o dramatičnost postarají dvojnásob. Výše zmíněný Bahnhof se propracoval z osmého místa na místo třetí, což se ale dalo čekat, s posilou jejich týmu a potlačením morálky v týmu. FC Bahnhof si tímto postupem zaslouží čestné uznání „ Skokan roku“.

Nepostradatelným týmem KFL je tým Šilené. Jejich hráči se pravidelně scházejí k zápasům a ještě se nestalo, aby zápas neodehráli, nebo pozdě nahlásili odklad. Za to patří především dík jejich nehrajícímu trenéru. Bohužel v druhém ročníku Kobeřické fotbalové ligy se budou muset spokojit s čestnou, poslední, devátou příčkou tabulky. Zatím mají na svém kontě pouze jednu výhru, ale do konce jim chybí ještě odehrát dva zápasy, a tam ještě mohou nějaký ten bodík získat a zamíchat tak pořadím ve středu tabulky.

Pomalu se prokousáváme jednotlivým hodnocením týmů, a je povinnosti nezapomenout na favorita prvního ročníku Chalupky FC, těm se v poslední době opravdu nedaří, a sbírají jednu porážku za druhou. Vše začalo remízou s Šileným 2:2. Po té, porážka od Onklů 8:0, 2:5 vyhráli Kruťasové, a stejným poměrem je porazil také tým FC Ulic BOYS. Ale není dobré házet flintu do žita, když je sklizeň daleko. Chalupky FC drží krásnou šestou příčku tabulky s počten 18. bodů, a to není nejhorší. Do konce jim chybí odehrát také poslední dva zápasy, a až ty ukážou, jak vše skončí.

Jako poslední je třeba zmínit se také o Gambrinus týmu, který již také splynul mezi všemi mužstvy Kobeřické fotbalové ligy. Ze začátku pochybovali, že se umístí na lepším než sedmém místě. V poslední době jim svítá naděje, chybí jim totiž odehrát tři zápasy oproti druhým týmům, kterým chybí zápasy dva. Bodové odstupy soupeřů jsou minimální, a proto také všechno rozhodnou poslední zápasy. Na počátku letní sezóny se setkali se všemi těžkými soupeři, a neutrhli si na své konto ani bod. V posledních zápasech se jim podařilo remízovat stavem 1:1 s ukrutným Týmem Kruťasů (velký rival Gambrinus týmu). No a již výše zmíněnou remízou 1:1 s Partii rozhodli o mistru KFL.

Tímto, jsme se prokousali všemi týmy a děním v tabulce. Komentářem jsme se zlehka vzdálili od střelců branek, a to i z toho důvodu, že tým tvoří všichni hráči, ne jen ti, kterým se daří vstřelit gól, nebo být v pravý čas na pravém místě, ale základem je každý článek týmu. Doufáme, že se na nás nezlobí ti, co vstřelili góly a nejsou jmenováni.

V dalších bodech se budeme věnovat děním kolem celé Kobeřické fotbalové ligy.

V prvním bodě bychom touto cestou chtěli oslovit naše věrné sponzory, kteří se nejen účastní zápasů, ale tiše sledují dění ve středu ligy. Blíží se poslední kolo Kobeřické fotbalové ligy, ukončení a vyhlášení je plánováno na sobotu 3.7.2010 (pokud nám to počasí umožní). Předem děkujeme za každý, ať už věcný dar, nebo finanční podporu.

Všechny týmy a jejich kapitáni již byli seznámeni s děním na hřišti za benzinkou, kterému obec Kobeřice dává novou tvář. Podle všeho, budeme zodpovědní za toto hřiště, a z toho důvodu bude také svolána schůze, na které budou projednány veškeré podrobnosti, které vyvstanou s tímto hřištěm. Vše bude projednáno na Obecním Úřadu. Jednat se bude také ohledně vytvoření složky Kobeřické fotbalové ligy.

Další připomínkou jsou poplatky za nájem Školního hřiště, každé mužstvo si může spočítat, kolik zápasu odehrálo na tomto hřišti, podle počtu odehraných zápasů budou vybrány poplatky (zápas = 75Kč). Některé mužstva již mají některé zápasy zaplaceny.

Tak toto byly ve zkratce veškeré informace, které jsme se dozvěděli. A tím jsme také vyčerpali náš informační koš. Doufáme, že všichni budu s komentářem spokojeni, a omluví případné chyby.

Loučí se s Vámi komentátoři KFL, přejeme hodně fotbalových zážitků, a těšíme se u dalšího komentáře.

Aktuální zápasy

23. 10. 2022 - 23. 10. 2022
23.10.2022, 09:00
Ukrutní Chachaři - UC Onkli
4 : 3

23.10.2022, 10:30
Partia - KFC Slavoj
odloženo : na jaro

Následující zápasy

-

Sponzoři

Obecní úřad Kobeřice

(c) 2009 - 2022 | created by Martin Hanzlík | admin