logo
Zhodnocení 13. kola KFL

Dobrý den, Vážení příznivci Kobeřické fotbalové ligy.

Je tady opět čas, na to, abychom Vás seznámili s výsledky jednotlivých víkendových zápasů třináctého kola. Zároveň, bychom Vás chtěli vtáhnout do kůže jednotlivých soutěžících mužstev a seznámili Vás s jejich pocity, před posledními třemi koly, prvního ročníku, Kobeřické fotbalové ligy.

První zápas, měl být odehrán v sobotu, třicet minut po poledni, ale na přání Partie, která měla nastoupit proti Gambrinus teamu, byl odložen na neděli, jednu hodinu odpoledne. Již teď Vám mohu prozradit, že v následujícím kole, bude na přání Gambrinus teamu odložen zápas proti celku NK Veteranos. Termín konání tohoto zápasu nám je zatím neznámý, ale kapitán Gambrinus týmu nám slíbil, že nás s termínem v čas seznámí.

V sobotu byl tedy odehrán pouze jeden zápas, který sehráli Hospa hřiště proti FC Bahnhof. Podzimní střetnutí, mezi těmito týmy, skončilo vítězstvím FC Bahnhof, kdy porazili Hospu 11:1. FC se nenechalo zastrašit ani v jarní sezóně, opět vysoko vyhrálo, a to poměrem 11:2. Zápas byl jednostranný. Góly, v prvním poločase, padaly pouze do branky Hospy hřiště, jeden byl vstřelen z penalty. Stav o poločase 0:6. V druhém poločase kopala Hospa hřiště hned penalty dvě, s toho se podařilo proměnit jen jednu, kterou vstřelil Aleš Hanzlík. Autorem druhého gólu Hospy hřiště se stal Hubert Šíma. Ve druhém poločase Bahnhof ještě vstřelil pět branek. Teď se vám pokusíme vypsat všechny střelce týmu FC Bahnhof. Ondřej Kermes (4), Martin Moravec (3), Petr Hartman, Tomáš Vehovský, Jiří Buchta a Roman Krömer.

V neděli v devět se na hřišti setkali opět dva rivalové, a to Team kruťasů s Ulic BOYS. Heslem kruťasů je: „Vstřelit víc gólů, než soupeř“. To se jim v tomto zápase povedlo, ovšem bohužel na vítězství to nestačilo. První poločas se jevil velmi vyrovnaně, a už to vypadalo, že skončí remízou. Pět minut před koncem se podařilo obelstít brankáře Teamu Kruťasů, Janu Moravcovi, a poslal tak svůj tým do vedení. Ani ne dvě minuty na to, vystřelil na branku Tomáš Kubný, tento míč ani nesměřoval do branky, ovšem to vyřešil hráč Týmu kruťasů Marek Melecký, který si zapsal vlastní gól. To je taky důvod toho, proč se týmu kruťasů nepodařilo zvítězit. V nástupu do druhého poločasu se Marku Meleckému, podařilo odčinit svou chybu, vstřelil první gól. Ten roztřásl Ulic BOYS a pět minut na to srovnal stav na 2:2 Jiří Žídek. Fanoušci nevěděli, komu mají fandit, ať už z důvodů dramatického vývoje tabulky, kdy se nám začínají bodově dohánět poslední tři místa, tak kamarádstvím mezi týmy. Na dramatičnosti vývoje utkání se podepsal Marek Buchta, který vsítil třetí gól Ulic BOYS. Tento jednobodový náskok smazal čtyři minuty před koncem Marek Kubný z Teamu Kruťasů. Zápas Team kruťasů x Ulic BOYS - 3:3.

Následující zápas byl skoro podobný jako zápas sobotní. Na hřišti se potkali NK Veteranos proti SFC Rozsochač. Góly padaly pouze do branky NK Veteranos. Za co musíme opět vyzdvihnout SFC Rozsochač, tak to, za nádherné kombinační góly a bavení publika. Opravdu, většina lidí se chodí dívat na zápasy jen díky tomu, že dvě hrající mužstva berou zápas sportovně, baví se mezi sebou a vytvářejí libou atmosféru přihlížejícím divákům. Jejich vzájemné podzimní utkáni, skončilo stavem 1:10, nedělní utkání stavem 0:9 pro SFC. Střelci branek se stali, Jiří Slivka (2), Marcel Slivka (2), Adam Kočí (2), Patrik Šimeček, Jiří Nevřela a Marek Latka. Na Konci zápasu se zranil brankář týmu SFC, a zápas nebyl schopen dohrát. Doufáme, že jej nečeká dlouhá odmlka, a že ho budeme moci vidět v dalším zápase.

NK Veteranos - SFC Rozsochač

V posledním zápase třináctého kola, proti sobě nastoupili týmy Partie a Gambrinus team. Podzimní zápas těchto celků ukončil rozhodčí stavem 8:2. Od tohoto času se hodně změnilo, a jak mnozí fanoušci vědí, Gambrinus team se potýká s neštěstím. Neumí udržet vítězství. Partie k zápasu nastoupila v plné sestavě, a ne jinak tomu bylo i u týmu Gambrinus. První gól vstřelil hráč Partie, Jiří Mrva, a vypadalo to, že by Partie mohla své vedení udržet, aspoň do poločasu. Jenže, přihrávka přes hřiště na Jana Drastíka vše změnila, a Gambrinus team ve dvacáté minutě vyrovnal na 1:1. O pět minut na to, se střelecky prosadila posila, Jan Kubatík, a poslal střelou, přes všechny hráče, Gambrinus team do vedení. V poločase, už bylo znát na Gambrinus týmu, jejich strach z toho, že vítězství neudrží. Možná i to způsobilo, daleko větší odhodlání Partie k vítězství v druhém poločase. Gambrinus team dlouho držel vedení, ale v patnácté minutě si cestu mezi obranou našel Jiří Jamnický st. a vyrovnal na 2:2. Tento gól Partii pomohl. O pět minut později, z rohového kopu, poslal do vedení Partii, opět Jiří Jamnický st. Gambrinus team, se stále snažil o vyrovnání, ale bohužel. Času na vyrovnání, bylo málo. Zápas Partie x Gambrinus team 3:2. Obrovskou pochvalu si zaslouží brankář Gambrinus teamu, kdyby prý chytal kdokoli jiný z Kobeřické fotbalové ligy, výsledky by byly mnohem horší.

Partia - G-Team

Toto bylo hodnocení zápasů. A teď nám ještě dovolte, abychom Vám připomněli zajímavý vývoj tabulky. Jak to zatím vypadá, o sedmé místo svedou nelítostný boj Team Kruťasů a Gambrinus team. První místo, s vedením pěti bodů, drží FC Bahnhof, ale ti ještě nestáli, a proto rozhodne vzájemný zápas mezi týmy SFC Rozsochač a FC Bahnhof. Tyto zápasy, jak to tak vypadá, budou opravdu pastvou pro oči, a proto Vás budeme očekávat a těšit se na Vás, vážení čtenáři. Možná se Vám bude zdát, že jsme ostatní zápasy shledali nedůležitými, ale tak to rozhodně není, však do konce chybí ještě tři kola, a za tu dobu, se toho ještě může hodně změnit. Proto se na Vás, milí čtenáři, budeme těšit, jak na samotných zápasech, tak zde, na internetových stránkách. Hodně úspěchů v pracovním týdnu, hodně zážitků a napínavých zápasů ve čtrnáctém kole Kobeřické fotbalové ligy, přejí členové redakce a pořadatelé.