logo
Zhodnocení 12. kola KFL

Vážení sportovní přátelé,

Opět je tady čas, a my se Vám hlásíme s komentáři jednotlivých zápasů dvanáctého kola.

První sobotní zápas odehrály celky Fc Bahnhof a NK Veteranos. Souboj prvního s posledním místem v tabulce. Jejich vzájemné podzimní utkání skončilo stavem 8:2, kdy Fc vysoko vyhrálo. Jarní zápas ovšem ukázal něco jiného. Velmi napínavý první poločas otevřel brankou NK Gerhard Harazim, Fc se tím dostalo do presu a nemohli brankáři Marcelu Herichovi vstřelit gól. Až ve dvacáté minutě udělal brankář NK chybu, podběhl balón letící přímo do branky, jeho autorem se stal Jiří Buchta. Ovšem toto, byl teprve začátek napínavého vývoje hry. První poločas byl ukončen stavem 1:1. Bahnhof se střelecky neuměli prosadit ani začátkem druhého poločasu. Veškeré balóny směřující na branku spolehlivě, a přehledně lapal výše zmíněný brankář NK. Ovšem, ani v tomto zápase se nepodařilo remízu udržet. V padesáté minutě, velmi nervózní a rozhádaný Bahnhof, vstřelil druhý gól, jeho autorem se stal Jan Kermes. Po tomto gólu, se hráči Veteranů z obrany vysunuli do útoku, a bohužel dostali před koncem zápasu třetí gól (Ondra Kermes). Zápas Fc Bahnhof x NK Veteranos, 3:1.

Úderem druhé hodiny v sobotu, se na hřišti potkaly týmy mladých nohou, a to SFC Rozsochač a Gambrinus team. V Gambrinus týmu, jak jsem již psal v minulém posudku, se potýkají s nedostatkem hráčů. Samotný zápas ovšem ukázal, že jsou velmi dobře připraveni. Zlehka zaskočeni zůstali diváci, kdy v páté minutě Gambrinus team „Bílý balet“ poslal do vedení František Laburda, který si propracoval cestu až před brankáře a zkušeně k tyči umístil první gól. Tato branka zlehka rozhodil SFC, ale ti se rychle vzpamatovali po rohovém kopu, kdy Jiří Slivka, byl letícím balónem zasažen, a balón si bohužel pro Gambrinus tým našel cestu do jejich brány. SFC srovnalo stav na 1:1. V pětadvacáté minutě si hráči Gambrinus teamu nepohlídali, přes hustý déšť, Marcela Slivku, který poslal SFC do vedení 2:1. Neustále intenzivnější déšť provázel utkání až do poločasu. Během přestávky se spekulovalo o přerušení fotbalu, ale bohužel, chuť hráčů byla tak silná, že počkali, dokud déšť nepolevil, a nastoupili do druhého poločasu. „Bílý balet“, vlivem bláta, za nedlouho hnědý, nastoupili do druhého poločasu s obrovskou chutí. Asistence tří hráčů, brankáře Lukáše Hanzlíka, Jakuba Drastíka a nejmladšího střelce Romana Černého, zajistila stav 2:2. Na hráčích už nebylo poznat, jestli se potí nervy, nebo je zvlažuje déšť. Všichni hráči se snažili poslat svůj tým do vedení, ale ani jednomu z družstev se to nedařilo. Diváci, byli u vytržení, a podporovali oba týmy. Ve čtyřicáté páté minutě přišla obrovská chyba mužstva Gambrinus týmu. Zajistila vedení SFC a usměv na tvářích fanoušků. Po nezdařilém rohu Gambrinus týmu, si Marcel Slivka pohrál s obranou a vstřelil třetí gól. Na konci zápasu ještě rozvířil mokrou síť Patrik Šimeček. Zápas byl ukončen stavem 4:2 pro SFC Rozsochač.

Mokré sobotní počasí, vystřídalo příjemné nedělní, raní slunce. Hráče mužstev Teamu kruťasů a Partie, přivítalo měkké a rosou ozdobené hřiště Za benzinkou. I tento duel přitáhl hodně diváků a fanoušků jednotlivých týmů. Partie, nastoupila bez svého střelce Jiřího Jamnického, a asi hlavně to způsobilo poměrně nízký výsledek zápasu 2:3. Do vedení poslal Tým kruťasů Stanislav Josefus, zmátl hráče Partie, obelstil brankáře a do prázdné branky vstřelil první gól utkání. Partii se dlouho nedařilo vstřelit gól. Před poločasovou přestávkou, zpracoval rohový kop Jiří Jamnický st. a vstřelil branku Partie. Stav o poločase 1:1. Nástup do druhého poločasu opět velmi dramatický. Diváci dlouho čekali na branku. Ve čtyřicáté minutě poslal do vedení Team kruťasů David Liczka. Hráči Partie se nenechali zastrašit, a v zápětí na to, Jiří Mrva, umístil balón k tyči a srovnal na 2:2. Brankář Kruťasů, Marcel Řehulka, neviděl tuto střelu, nemohl ani zareagovat a udržet jednobrankový náskok. Už to vypadalo, že zápas skončí remízou, ale ejhle, nehlídaný hráč Stanislav Kachyňa v padesáté páté minutě obrátil skóre na stranu Partie a zajistil vítězství 3:2.

Druhý nedělní zápas byl velmi dramatický. Hospa hřiště, už před zahájením hlásila, že nechtějí hrát, že jim vedení má napsat kontumaci, pro nedostatek hráčů. To se ovšem jako obvykle změnilo. Po pětiminutovém čekání, Hospa hřiště nastoupila k zápasu proti týmu Onklů. Už od začátku, byly na rozhodčího Jana Drastíka, Hospou hřiště volány nadávky a vůbec celý zápas, byl velmi vyhrocený. K tomu ještě přispěl „kotel“ fanoušků Onklů, který povzbuzoval (klacky, bijícími o plastové kbelíky, zvuk řehtaček, mocné troubení trub, velmi povzbudivými a trefnými hláškami) a tlačil tým Onklů k vítězství. Za takové zápasy se v lize musí platit, v Kobeřické fotbalové lize se platit nemusí, jde to samo, a přitahuje to strašnou spoustu diváků, kteří se rádi smějí, jak kotli, složeném ze čtyř malých fanoušků, tak hláškám, které budí v týmu chuť zvítězit. Škoda jen, že hráči, kteří nejsou zvyklí na takové fandění, často neudrží nervy a vybuchnou. První poločas proběhl stavem 0:0. Střel na branky bylo zaznamenáno asi jen pět, ale o všechny se postarali brankáři týmů. O poločase, už chtěl rozhodčí tahat žlutou kartu hráči Liboru Václavíkovi z týmu Hospy hřiště, za nadávky na rozhodčího, před ušima malých dětí. Rozhodčí ještě kartu neudělil, ale hráč v pokřikování pokračoval, i v druhém poločase. To už rozhodčí nevydržel, musel zakročit, sáhl po žluté kartě a výše zmíněnému hráči přetekly nervy. V desáté minutě druhého poločasu chytil rozhodčího pod krkem, a hodil ho na zem. V tu chvíli, byla kontumace jasná. Aby toho nebylo málo, při odchodu rozhodčího z hřiště byl nečekaně napaden Markem Kamrádem. To už ale nevydržela ani lavička fanoušků, a rozhodčího se zastala. Zápas ukončen stavem 3:0 pro Onkly. Hráčům, jež napadli rozhodčího, uděleny červené karty. Pokuta je zveřejněna v pravidlech. Vše ještě bude prodiskutováno na schůzi kapitánů a jejich zástupců všech mužstev. Kdy, kde a v kolik zveřejní pořadatelé.

Pořadatelé se omlouvají všem fanouškům, za nadávky, které museli vyslechnout, jak oni, tak mladí kluci, kteří se přišli podívat. Opravdu, pořadatelé si mysleli, že k ničemu takovému nedojde, že se hraje fotbal a neřve se po rozhodčích.

Z komentátorského křesla Vám řeknu i já, že jsem rozhodně nečekal inzultaci rozhodčího. Věřím, že vedení neopustí chuť pořádat něco, pro hráče, kteří chtějí hrát a které to, že si mezi sebou zahrají, baví a pobaví i diváky i pořadatelé. Bohužel, co se stalo, stalo se a každý hráč má své vlastní svědomí. Vidět do svědomí je nemožné. Za chování hráčů Hospy hřiště se omlouvám i já, a věřím, že Vás neopustí chuť, přijít se podívat na, velmi zajímavě vyvíjející se, Kobeřickou fotbalovou ligu.

Z komentátorského křesla a za celý redakční tým se s Vámi loučím, Vážení čtenáři, Opět se Vám budeme hlásit za týden, po zápasech 13. Kola.