ruslan224@seznam.cz

Návštěvnost stránek

Zhodnocení 11. kola KFL

Příjemné čtení, milovníci podivných sportů a příznivci Kobeřické fotbalové Ligy.

Dovolte nám, abychom vám přiblížili, jak již se stalo zvykem, dění jednotlivých zápasů, tohoto víkendu.

V sobotu se střetly na Školním hřišti týmy Team Kruťasů a FC Bahnhof. Zápas se vyvíjel ve velmi poklidném tempu, střelecké příležitostí měly oba týmy. Na gol jsme ovšem čekali docela dlouho, přišel až v 15 minutě, kdy jej vstřelil Jan Jadrný, a pospal tak do vedení tým kruťasů. Báhnhof, se ovšem nenechal dlouho dráždit a střelou z dálky srovnal skóre Ondřej Kermes. Po chvíli ovšem zskočil nového brankáře FC Kubu Zlotého Lukáš Pavera, a též, střelou z dálky vpravil míč do levé horní části branky. Po této střele rozhodčí odpískal poločas, a tým Kruťasů Vedl 2:1. To ovšem neplatilo na konci poločasu druhého, už při nástupu do druhého poločasu jako by Kruťasy přestali hrát, a góly již padaly jen do jejich branky, postupně je tam dopravili, Ondřej Kermes (3), Martin Buchta (2), a Tomáš Vehovský (nikel). Stav na konci utkání 7:2 pro FC Bahnhof.

V neděli se při prvním zápase střetly týmy Chalupky FC a Gambrinus Team při tomto zápasu se bylo nač dívat, už v prvních minutách se jevil aktivněji Gambrinus Team, ale nedařilo se jim Proměnit branku. Před odkrytou se v páté minutě objevil Milan Vavřinčík, ale gól nedal, do druhé šance se dostal František Laburda, ale opět, ani jemu se nepodařilo poslat svůj tým do vedení. Jak bývá řečeno: „Nedáš! Dostaneš!“ tak se taky stalo, nakopnutý míč se podařilo do sítě Gambrinus Teamu umístit, hlavičkou, Liboru Václavíkovi. Posléze, byla udělena žlutá karta brankáři Lukáši Hanzlíkovi, který skluzem chytil balón, ale na orosené trávě vyjel z brankoviště. Za stavu 1:0 byl ukončen první poločas a nástup do druhého byl lepší pro Gambrinus team, kdy se hráčům konečně podařilo uvolnit, a prosadit. Gól vstřelil hráč Jan Drastík, po asistenci Radima Janoše. Za stavu 1:1 se zápas vedl a ž skoro do konce hrací doby, A gambrinus tým si myslel, že zaslouženou remízu udrží, ovšem únik hráče Zdeňka Komárka vše pohřbil. Nejhorší na tom bylo, že do konce zápasu zbývala pouhá minuta. Zápas byl tak ukončen stavem 2:1 pro Chalupky FC.

Poslední zápas prvního jarního kola obstaraly týmy, které se po podzimní části sezóny umístily na 1. respektive na 2. místě tabulky – SFC Rozsochač x Partia. Tým Partie vycítil, že v případě výhry by se přiblížil právě ke svému dnešnímu soupeři na rozdíl 6 bodů, se kterým by žila i naděje na mistrovský titul, a i proto nastoupil v nevídaně hojném počtu. Sebevědomý tým SFC nezaregistroval přes zimu žádnou změnu v kádru a jediné, co provedl, je, že zvěčnil své sponzory – DEROK, HANS – na zadní části dresu. Zápas začal vyrovnaně, týmy se soustředily na to, neinkasovat branku. Postupem času se do sebe týmy pořádně zakously a začal se hrát fotbal. První, kdo udeřil, byl tým SFC. Jmenovitě to byl Adam Kočí, který byl důrazný v souboji s brankářem a uspěl. Poté se hrál opět vyrovnaný fotbal s mnoha šancemi na obou stranách. Na konci poločasu se po krásné narážečce trefil ještě Jiří Slivka a zvýšil na 2:0. Druhý poločas se nesl ve znamení toho prvního, bylo k vidění mnoho akcí, střel, ale také nepovedených akcí a faulů. Partia si vytvořila spoustu šancí, nicméně jí to nebylo moc platné, když je neproměňovala, a tak opět udeřil tým SFC. Marcel Slivka, nejlepší střelec ligy, vstřelil svůj 16. gól v sezóně a upevnil si svou 1. pozici mezi střelci. Dočkala se i Partia, která skórovala hned z následné rozehrávky. Trefil se Filip Teuer. Na konci zápasu se dočkal svého druhého gólu v zápase Adam Kočí, když si při rohu našel vhodné místo a balón jej šikovně trefil. SFC Rozsochač x Partia 4:1.