logo
Zhodnocení 11. kola KFL

Vážení sportovní přátelé, příznivci Kobeřické fotbalové ligy.

Opět se vám hlásím z komentátorského křesla, abych vám vylíčil dění, při zápasech jedenáctého kola. Ještě než se dostanu k samotným komentářům, musím se zaměřit opět na tabulku, Kdy o prvním místě rozhoduje pouhé skóre, a do budoucna nikdo z nás nemůže říct, který z týmů pozvedne nad hlavu vítězný pohár. Všichni určitě máme svůj tým, kterému v hloubi duše fandíme, a přejeme mu, aby byl na prvním místě. Vše nám bude odhaleno za pouhých pět kol.

Víkend byl jako vždy velmi slunečný, a tak nepomohlo zavlažování před zápasy, ani páteční noční déšť. Hřiště za benzinkou si uchovalo svůj „betonový“ vzhled.

V sobotu, v půl jedné, se střetly celky Partia a SFC Rozsochač. Na podzim vyto celky hrály stavem 2:6. Tým SFC opět nezklamal, a předvedl všem divákům, jak by se měl hrát fotbal, a to i na tak nerovném terénu, který nabízí hřiště Za benzinkou. Přihrávky a souhra jednotlivých hráčů jsou opravdu na úrovni, a tak se nedivme, že zaskočili i svého, ne slabého, soupeře, tým Partie. O poločase už vedlo mužstvo SFC náskokem dvou gólů, které vstřelili hráči Marcel Slivka a Adam Kočí. Tito dva střelci dali ještě gól v druhém poločase, a přidal se k nim také Marek Latka, SFC tedy nastříleli Partii pět gólů. Tým Partie ovšem nezůstal bez gólů. I když se jim v prvním poločase nedařilo, ve druhém vstřelili tři branky. Jejich autory se stali Stanislav Kachyňa (2) a vyhlášený střelec Jiří Jamnický ml. Ovšem tři góly nestačily Partii k vítězství a zápas skončil prohrou 3:5.

Mnozí čtenáři a návštěvníci internetových stránek si mysleli, že zápas mezi Onkly a Týmem kruťasů je zbytečná ztráta času, a výsledek je předem dán. Ovšem vývoj zápasu nám ukázal, že i slabý soupeř může silným řádně zacloumat. Každé utkání začíná stavem 0:0, a v tomto padlo 10 gólů, ale nemyslete si, že do jedné branky, to by si nikdo nepřál. Do branky Týmu kruťasů se Onkli trefili pouze 6x a na Tým kruťasů zbyly už jen 4 góly. Střelci branek za tým Onklů jsou Milan Halfar (4), Daniel Halfar a Tomáš Bitomský. Za záda brankáře Onklů umístil míč Jiří Židek (2), Roman Židek a Lukáš Pavera. Podzimní výsledek mezi těmito kádry však ukázal, že možné je všechno, a zápas tehdy skončil stavem 12:2 pro Onkly, čili rozdíl deseti branek. U Týmu kruťasů je vidět jejich snaha, o co nejlepší fotbalové výsledky, a jak jste se již mnozí dočetli, ne jeden tým jim děkuje za jejich pozitivní přístup ke Kobeřické fotbalové lize a k tomu se připojují i pořadatelé.

Zápas byl veden, ne zrovna ligovým rozhodčím, Janem Drastíkem, který se snaží pískání vyhýbat, ale bohužel, pokud se nenajde jiný rozhodčí, je nucen tento post oddřít. Všem týmům, které si myslí, že jim jakkoli ublížil, se omlouvá, ale na druhou stranu vzkazuje, že kdyby týmy nebyly lenivé, tak si jiného rozhodčího seženou a nenechávají všechno na pořadatelích.

V neděli panovala na hřišti příjemná atmosféra, V prvním zápase se střetly týmy Hospa hřiště a Ulic BOYS. V poločase už byl tým Ulic BOYS smířen s prohrou, kdy prohrávali 3:0. Vývoj druhého poločasu byl velmi ležérní. Hospa hřiště ještě ke svým třem gólům přidala gólů 5. Střelci byli Libor Václavík (3), Jan Bořucký (2), Aleš Hanzlík a Marek Kamrád. Osmý gól Hospy hřiště nebyl připsán žádnému z hráčů, byl to gól vlastní, vstřelil je obránce týmu Ulic BOYS Jiří Rycka. Za záda brankáře Hospy hřiště se míč podařilo propašovat pouze jednomu hráči týmu Ulic BOYS a to Martinu Ryckovi, který si u soupeřovy levé tyčky počkal na balon a nádherně jej hlavičkou umístil do pomalu prázdné branky. Výsledek utkání mezi Hospou hřiště a Ulic BOYS 8:1. Na konci utkání byla rozhodčím udělena červená karta hráči Hospy hřiště Liboru Václavíkovi, za chycení míče do rukou. Po ukončení zápasu, byla pořadateli červená karta odejmuta, a byla udělena pouze karta žlutá. Hráč úmyslně rukou nezabránil gólu, jen zachytil míč, aby nepokračoval ve svém letu do potoka. Červená karta je udělena pouze za přestupky uvedené v pravidlech.

Nedělním v pořadí druhým zápasem, byl zápas mezi Gambrinus týmem a Fc Bahnhof. Podzimní duel skončil stavem 2:5 pro Fc Bahnhof. V Gambrinus týmu se potýkají s nedostatkem hráčů, způsobeným nárůstem zranění „(operace, dva hráči s nataženými šlachami, vykloubené rameno a dvě pracovní neschopnosti)“. Vedení opět děkuje tomuto týmu, že i přes nedostatek hráčů, přibírají nové neregistrované hráče, i za cenu oslabení manšaftu. Jde vidět, že jim nejde o to skončit první, ale zahrát si a pobavit se. Už v nástupu do zápasu, byla vidět nervozita Gambrinus týmu a respekt ze soupeře Fc Bahnhof. V zápase se hráči Gambrinus týmu spíše soustředili na bránění, než útočení. Jejich snahu překonal střelec Fc Ondřej Kermes svými dvěma góly, proti kterým nemohl brankář Gambrinus týmu zasáhnout. Další dva góly přidali Jan Kermes a Tomáš Vehovský. Stav utkání 0:4. V zápase byla opět udělena žlutá karta brankáři Gambrinus týmu, Lukáši Hanzlíkovi, za vyražení míče, v letu, před brankovou čárou. Někteří rozhodčí, by tento zákrok mohli posoudit kartou červenou. Jak je tomu v pravidlech.

I v tomto víkendu jsme se potkali s mnoha úskalími, se kterými je třeba se vyrovnat a pokračovat dál v cestě za vítězstvím. Jménem pořadatelů, děkuji všem, kdo se podílejí na přípravě hřiště před zápasem a pomoc s úklidem po zápasech.

Loučím se tímto s vámi, milí čtenáři, budeme se na vás opět těšit, ať už jako na diváky, nebo návštěvníky internetových stránek, v zápasech 12. kola. Všechny zápasy jsou vypsány v záložce „zápasy“. Myslíme si, že by nemělo dojít k žádným změnám v programu. Pořadatelům přeji pevné nervy, zvláště nyní, před dramatickým závěrem. Jak se říká: „Kritizovat, umí každý. O něco se postarat, umí jen málo kdo.“ Z komentátorského křesla tedy děkujeme, za ochotu, chuť a čas, dělat něco pro dění v Kobeřicích. Všem zraněným, brzký nástup na travnatou plochu a všem týmům hodně štěstí.

Aktuální zápasy

23. 10. 2022 - 23. 10. 2022
23.10.2022, 09:00
Ukrutní Chachaři - UC Onkli
4 : 3

23.10.2022, 10:30
Partia - KFC Slavoj
odloženo : na jaro

Následující zápasy

-

Sponzoři

Obecní úřad Kobeřice

(c) 2009 - 2022 | created by Martin Hanzlík | admin