logo
Jarní část sezóny 2009 / 2010 startuje!!!

Vážení příznivci a fanoušci Kobeřické fotbalové ligy,

Všichni jsme si mysleli, že ligu začneme ve stanoveném termínu, a to 10. Dubna. Bohužel nám to nedovolilo počasí, kterému, dalo by se říci opravdu aprílové. Chvílema pršelo, chvílema se na nás smálo slunce, no, a aby toho nedylo málo, ozval se i sníh v podobě krup. Uznejte, za takového počasí se nehodí chodit ven, natož tak hrát fotbal s vypětím všech sil a chutí zvítězit. Nicméně, ani povrch hřiště nebyl ideální, byl podmočen, a mohlo by se stát, že bychom mohli hřiště zničit. Z těchto důvodů bylo první kolo KFL odloženo.

K prvnímu utkání měly nastoupit týmy Šilene a Onkli. V tymu Onklů, se během zimy připravovali hráči každé pondělí fotbálkem v tělocvičně. V podzimní části se jim totiž moc nedařilo. Podařilo se jim nasbírat pouhých 7 bodů, a to jim stačí na pouhé sedmé místo. Proto doufáme, že zimní příprava nebyla k ničemu, ale pomůže jim v letní části k nasbírání dalších bodů. O týmu Šilené jsme se toho moc nedozvěděli, jako by se uložili k zimnímu spánku či co, ale i tak se dá připravovat na KFL. No uvidíme, co nám týmy předvedou.

Ke druhému zápasu by za pěkného počasí nastoupily týmy Partie proti posílenému celku Kruťasů. Partie v současné situaci drží druhou příčku se získanými 15. body, toto je velký úspěch, neboť jejich účast v podzimní části, nebyla vždy za plného počtu hráčů. Ovšem jde vidět, že je to našlapaný a sehraný tým, který se bez jednoho hráče v poli obejde a ještě dokáže potrápit soupeře. Na podzim, nasázeli Kruťasům 15. branek. Uvidíme, jestli se jim to povede i v létě. Kruťasové se přes zimu postarali o nové přírůstky v jejich sestavě. I my reportéři, jsme se zúčastnili jejich přípravných zápasů na tartanu, a můžeme říci, že se tam činili a jejich hra se rok od roku zlepšuje.

Třetí zápas bude boj, střetnou se týmy SFC Rozsochač a FC Bahnhof. O SFC snad není co psát, jsou to kluci, kteří se se svými soupeři moc nemazlí, o tom svědčí i držení prvního místa v tabulce. Můžeme všem říci, že jejich hra se od loňské sezóny nikterak nezhoršila, proto bude úspěch tento tým porazit. Ovšem nic není nemožné, každý zápas přece začíná stavem 0:0. Jejich soupeři v zimě také nezaháleli, a taky se postarali o rozkvět své soupisky. Jejich nový brankář snad ukončí jejich nezdar v zápasech, a pomůže jim získat pár bodů, které je posunou výš v tabulce. I tento tým si zahrál na tartanu. Ale po zápase prohlásili, že tráva je tráva a mají pravdu.

Poslední zápas byl v režii týmu Chalupky FC a FC Ulic Boys. Bohužel i na tento duel si budeme muset počkat. Chalupky FC, sedící na třetí příčce tabulky, se přes zimu také moc nepřipravovali, ale jejich lety prověřené a trénované končetiny to nepotřebují. Uvidíme sami, jak se jim povede v jarní části. FC Ulic Boys a jejich zachucení střelci a hráči také v zimě nezaháleli, a jejich kroky také směřovaly na gumovou tartanovou plochu školního hřiště. Jejich přípravné zápasy s ještě nezmiňovaným Gambrinus týmem převážně vyhrávali, ale k tomu jim také hodně dopomáhal jejich nový, velmi kvalitní, brankář.

No a nakonec nesmíme zapomenout na výše zmíněný Gambrinus team. Ten by v tomto kole jen stěží hledal soupeře. Žádný už na ně nezbyl. Hráči zasluhují pochvalu, jako jediný z týmů se s tělocvičny nevyhrabali a trénovali, co to šlo. I je jsme zastihli na tartanové ploše, ale jejich bílý balet na tartanu hrát neumí, co utkání to prohra. Překvapením je ovšem pohled na tabulku KFL, čtvrtá příčka a 13. Bodů. Co dodat, snad jen „Neuvěřitelné“.

Tímto jsme se Vám snažili naznačit, milí hráči a trenéři, nepodceňujte ani jeden z celků, nikdy nevíte, čím vás zaskočí na hřišti. Ovšem musíme si povzdechnout, počasí nám v této chvíli na úsměvu nepřidává. Pokud déšť neustoupí slunci, bude muset být odloženo i druhé kolo KFL, to by již mohlo lehce narušit celý rozpis zápasů. Ale nebudeme zbytečně pesimističtí, a budeme se modlit a věřit, že slunce vysuší rozbředlá hřiště, a vykouzlí úsměv na tváři nejen hráčů Kobeřické fotbalové ligy, ale všech, co se těší na sluncem prozářené dny.

To je od nás z komentátorských křesel všechno. Doufáme, že Vás čtenáře náš komentář pobavil a seznámil se stavem týmů. Více aktuálních informací najdete na jednotlivých záložkách těchto internetových stránek. Ještě jednou se loučíme a přejeme příjemně strávené dny s Kobeřickou fotbalovou ligou.

Aktuální zápasy

23. 10. 2022 - 23. 10. 2022
23.10.2022, 09:00
Ukrutní Chachaři - UC Onkli
4 : 3

23.10.2022, 10:30
Partia - KFC Slavoj
odloženo : na jaro

Následující zápasy

-

Sponzoři

Obecní úřad Kobeřice

(c) 2009 - 2022 | created by Martin Hanzlík | admin