tel.: 608 046 078
ruslan224@seznam.cz

Návštěvnost stránek

Zhodnocení 10. kola KFL

Jako první, sobotní poobědový zápas, byl střet dvou celků uzavírajících výsledkovou tabulku, Team Kruťasů proti NK Veteranos. Duel se jevil velmi pozitivně pro Team Kruťasů, kdy výsledek o poločase byl 1:0. Míč se za brankovou lajnu podařilo umístit Lukáši Paverovi. Ovšem dění druhého poločasu, bylo daleko napínavější. Za NK Veteranos se do branky trefil Jan Jadrný a hned po něm si sólo odehrál brankář NK Veteranos, Marcel Herich. Poslal tím svůj tým do vedení 2:1. Už se jevilo, že by zápas mohl skončit vítězně pro NK, ovšem na konci druhého poločasu, brankáře NK překonal opět Lukáš Pavera, a zajistil tak remízové postavení obou týmů na konci zápasu, stavem 2:2.

Mnozí si mysleli, že následující sobotní zápas, mezi Gambrinus týmem a Ulic BOYS, by mohl být zmanipulován. Ovšem vývoj zápasu ukázal všem divákům, že možnost domluvy mezi týmy je nereálný. Mezi oběma týmy panovala obrovská chuť zvítězit, ale ani jednomu se nedařilo soupeři vstřelit gól. Brankář a zároveň dosavadní kapitán Gambrinus týmu, David Miketa, se vyznamenal, nejen chycenou penaltou, ale podporou týmu v zákrocích proti soupeřovu míči. Až na konci první třetiny překonal brankáře Ulic BOYS, Jan Drastík, kdy po asistenci Jakuba Drastíka, umístil míč do prázdné brány a poslal tým do vedení 1:0. Ovšem ani v tomto zápase se Gambrinus týmu nepodařilo udržet vítězství. Pět minut před koncem zápasu vstřelil remízový gól za Ulic BOYS Jan Moravec. Zápas skončil remízou 1:1.

V neděli ráno, se na hřišti za benzinkou sešly dva týmy se stejným počtem bodů a zároveň držitelé druhého místa, týmy Onkli a Fc Bahnhof. Po sobotních remízových utkáních se i tento zápas jevil jako remíza obou týmů. Ovšem Onkli v druhém poločase podcenili nakopávané balóny, a neudrželi remízové postavení. Míče do sítě Onklů postupně umístili Ondřej Kermes, Jan Kermes a obránce Petr Drastík. Stav utkání po zápase 0:3 pro Fc Bahnhof. V tomto zápase byla rozhodčím udělena žlutá karta hráči týmu Fc, Radomíru Maivaldovi. Tento hráč již obdržel třetí žlutou kartu. Sbírání napomenutí, by mohlo uškodit nejen jemu, ale i celému týmu. Vše je blíže rozepsáno v pravidlech.

Problémy s pravidly se mohly stát osudnými také Hospě hřiště. Před začátkem zápasu si hráči uvědomili, že se proviní proti pravidlu - pokuty a tresty č. 3. V sobotu večer oznámilo vedení Hospy hřiště, že nemají dostatek hráčů, pro konání zápasu. Velkým překvapením pro vedení a hlavně pro tým Partie bylo, že se hráčů Hospy hřiště, po patnáctiminutovém čekání na hřišti, sešlo sedm, to je plný počet. Za diváky děkuji hráčům Hospy hřiště, že si nenechali ostudně napsat kontumaci, a že k zápasu nastoupili i přes absenci tahounů týmu. Zápas probíhal velmi zajímavě, ale vše bylo v rukou jednoho hráče Partie, Jiřího Jamnického ml., který vydřel vítězství svého týmu, vstřelením pěti branek. Šestý gól Partie vsítil Stanislav Kachyňa. Partii vstřelil dva góly Libor Václavík, který si dělí třetí místo s Martinem Buchtou v tabulce kanonýrů. Výsledek utkání mezi Hospou hřiště a Partii 2:6.

Výsledky desátého kola, opět dodaly na dramatičnosti ve vývoji Kobeřické fotbalové ligy. Do konce sezóny nám chybí odehrát šest kol, a až poslední kolo nám odhalí, kdo bude stát na stupních vítězů, a kdo bude uzavírat tabulku. Útěchou pro posledního, a myslím si, že by si to měli uvědomit i týmy na vyšších místech je, že bez posledního, by oni nemohli být první. Proto není důležité vyhrát, ale zúčastnit se, jak nám to předvedli hráči Hospy hřiště. To je z našeho komentátorského křesla pro tento víkend vše. Doufáme, že se vám náš rozbor a čtení bude zamlouvat, a budeme se hlásit, zase příští týden, po odehrání jedenáctého kola, jen za pěkného počasí. Všem zúčastněným týmům přeji hodně štěstí, a týmům, které se připravují na nástup do druhého ročníku Kobeřické fotbalové ligy, příjemnou přípravu. Příjemné zážitky ze zápasů, všem fanouškům a divákům.