logo
Zhodnocení 1. kola KFL

Vážení sportovní přátelé, příznivci Kobeřické fotbalové ligy, trenéři, kapitáni a hráči.

Dovolte nám opět, abychom Vás během celé podzimní časti, druhého ročníku, seznamovali a vtahovali do dění jednotlivých zápasů. Budeme se opět snažit co nejlépe vystihnout nejlepší momenty v zápasech a co nejjednodušším způsobem podat a popsat dění v zápasech.

Hned na začátku nám dovolte, abychom jménem pořadatelů poděkovali všem sponzorům. Děkujeme jim, jak za podporu potřebnou při pořádání prvního ročníku, tak při pokračování v ročníku druhém. Zároveň je na místě poděkovat všem hráčům v devíti zúčastněných týmech, nebýt jich, nebylo by možné vytvořit na hřišti za benzinkou takovou víkendovou atmosféru, která přitahuje diváky ke zhlédnutí některých velmi vypjatých a nervy drásajících zápasů. Největší poděkování náleží Obecnímu úřadu, za jejich pomoc v úpravě a údržbě celého hřiště a okolí za benzinkou. Všem výše zmiňovaným a mnoha dalším, pořadatelé Kobeřické fotbalové ligy děkují.

Nyní je již na místě, seznámit Vás, Vážení čtenáři, s průběhem jednotlivých zápasů. Jak již jste se dozvěděli, druhý ročník Kobeřické fotbalové ligy byl zahájen v sobotu 22. srpna v 12:30. K tomuto utkání nastoupily celky Onkli a Šilene. Zápas se vyvíjel již od počátku lépe pro Šilene. První gól vstřelil Arnošt Šíma a Šilené dlouhou dobu drželo vedení, Onklům se podařilo vyrovnat ve druhém poločase, kdy jejich branku vstřelil Marian Hanzlík. Zápas, byl stavem 1:1 také ukončen. Tým Šilene je v soutěži nováčkem, i když k sobě přibrali hráče z týmu prvního ročníku NK Veteranos. Z výsledku je patrné, že nebude zrovna lehké měřit síly s tímto týmem, ale bude třeba se na ně pořádně připravit. Z nízkého výsledku 1:1 a vývoje utkání, dalo by se říci, že tým Šilené by mohl velmi pohotově postupovat do předních příček tabulky. Ovšem, byl to pouze první zápas, druhý může být o něco horší, a poslední je daleko. Proto nebudeme předbíhat a necháme se překvapit samotným mužstvem, co pěkného nám předvede v dalším kole. U týmu Onklů nedošlo v soupisce k velkým změnám, je to pořád ten starý smířený tým, který si hraje se soupeřem, tak dlouho, až ho rozstřílí vysokým výsledkem.

Ve druhém zápase se děly velké věci, výsledkem začínaje a kartou konče. K tomuto utkání nastoupil Team kruťasů proti Partii. Team kruťasů nastoupil v oslabení a i výsledek tomu odpovídal. Nový hráč týmu kruťasu, Lukáš König, se dlouho rozhodoval, na kterou stranu hraje, nejprve umístil míč do vlastní branky, ale po sléze svou chybu odčinil, a vstřelil gól také soupeři. Druhým střelcem se stal Lukáš Pavera, který vstřelil soupeři dva góly. Ovšem tyto góly ani zdaleka nemohly dostihnout střelecké nasazení týmu Partie. Jejich střelci byli, a teď všichni počítejte, Stanislav Kachyňa (5), Jiří Jamnický st. (5), Jiří Mrva (2), Filip Kachyňa a Josef Werner. Stav utkání 3:15. V posledních minutách, byla udělena již výše zmiňovaná karta červené barvy, hráči týmu Partie, Jiřímu Mrvovi, nikdo neví proč, ale za stavu 3:13 chytil balón do rukou v polovině hřiště. Zřejmě, aby kruťasové nesnížili náskok Partie. Nevíme, zdali to stojí za stop v dalším zápase. Nicméně, tento zápas nám opět ukázal, že není důležité vyhrát, ale zúčastnit se a zahrát si.

Velmi očekávaným zápasem víkendu, byl duel mezi FC Bahnhof a SFC Rozsochač. Jak Mnozí víte, tyto týmy se v minulém roce sešly v boji o první místo. V tehdejším zápase se víc vedlo FC, kdy SFC porazili 2:1. Ovšem po prázdninách je tomu trochu jinak. SFC Rozsochač o prázdninách nic nenechal náhodě a intenzivně trénoval. To se jim vyplatilo, zápas vyhráli 4:2, a divákům opět předvedli, jak se má zacházet s balónem, a co se vlastně s ním dělá. Střelci týmu SFC se stali, Jiří Nevřela (2), Petr Kašný a Marcel Slivka. U týmu FC Bahnhof, byla vidět obrovská arogance, se kterou k zápasu nastupovali, to se jim možná stalo osudným. Ne nadarmo se říká: „Kdo vysoko létá, z velké výšky padá.“ Celkově se zápas jevil velmi vyrovnaně, jen SFC měli víc přesných střel, které směřovaly za záda soupeřova brankáře. Za FC Bahnhof vsítili góly Jan Kermes a Martin Buchta.

K závěrečnému zápasu se sešly týmy FC Ulic BOYS a Chalupky FC. Stav utkání byl velmi zajímavý a celou dobu to vypadalo, že vyhraje tým Chalupky FC. Na začátku v prvním poločase vedli 2:1, kdy jejich góly vstřelili hráči, Libor Václavík a Jan Bořucký. Za Ulic BOYS se trefil Marek Buchta. Ve druhém poločase se střílelo na obě strany a padaly další góly Za Chalupky se ještě 2x trefil Libor Václavík, ale čtyři góly, jak se ukázalo, k vítězství nestačily. Za Ulic BOYS se trefili Martin Johim, Daniel Kubný a opět Marek Buchta. Ke konci zápasu sice Chalupky vedly 4:2, ale bohužel neudržely tento stav a vstřelené góly stačily pouze na remízu 4:4.

Všechny zúčastněné týmy jsou velmi pozitivně naladěny ve druhém ročníku, doufejme jen, že jim toto odhodlání vydrží a nebudou mít problémy s účastí hráčů v zápasech a samotnou účastí týmu. V tomto kole se nám bohužel nepředstavil devátý tým, Gambrinus team. Zatím Vám jen můžeme říci, že nedošlo k velkým změnám v soupisce. O kvalitě hry se ovšem budeme bavit až po odehrání jejich prvního zápasu s týmem Chalupky FC. Všem zúčastněným týmům přejeme přímé střely směřující do soupeřovy branky a co nejmíň úrazů. Všem divákům pěknou podívanou a čtenářům pěkné chvíle strávené u četby našich komentářů.

V dalším kole dojde ke změně, a to takové, že bude odložen zápas mezi SFC Rozsochač a týmem Partie. Termín Vám sdělíme včas. Všechny jiné informace najdete v jednotlivých záložkách na těchto stránkách.

Pěknou zábavu ve vyčkávání na další kolo, přeji reportéři KFL.

Podívejte se také na fotky...

Aktuální zápasy

23. 10. 2022 - 23. 10. 2022
23.10.2022, 09:00
Ukrutní Chachaři - UC Onkli
4 : 3

23.10.2022, 10:30
Partia - KFC Slavoj
odloženo : na jaro

Následující zápasy

-

Sponzoři

Obecní úřad Kobeřice

(c) 2009 - 2022 | created by Martin Hanzlík | admin