ruslan224@seznam.cz

Návštěvnost stránek

Zhodnocení začátku ligy

Vážení sportovní přátelé,

Dovolte nám, abychom Vás seznámili s jednotlivými zápasy posledních dvou kol, a přiblížili vám jejich průběh. Nejdříve bychom ještě chtěli říci, že pořád jsou aktuální stará pravidla, brankář si tedy v klidu může postavit balón a nikdo mu ho nevezme, dokud nerozehraje. Dále podotýkám, v pravidlech je od první sezóny (v bodě č. 2) rozepsáno střídání hráčů. Některé z týmu to nedodržují, a pokud to rozhodčí nezačnou trestat, nic se nezmění. Do pravidel bude jen dopsána pokuta za nenastoupení rozhodčího z určeného mužstva k zápasu, pokuta byla sjednána na 100 Kč. No a teď již k samotným zápasům.

První zápas letošního ročníku KFL obstaraly týmy FC Bahnhof a Gambrinus Team. Tým FC Bahnhof má po minulé sezóně co napravovat, protože ubsadil „až“ 4. místo. Gambrinus Team v létě vyměnil s „šilenyma“ gólmany a ztratil jednoznačně nejlepšího hráče mužstva, a tak to měl proti týmu, se kterým ještě nikdy neuhrál ani bod, velice těžké. V prvním poločase se hrál vyrovnaný fotbal, oba týmy se na hřišti teprve rozkoukávaly, 2. poločas už ale ukázal, jakým směrem se bude zápas ubírat. FC Bahnhof vzal zápas do svých rukou a Gambrinus Team už k ničemu nepustil, soustředili se jen na střílení branek. Rozstřílel se jim nejlepší střelec 1. ročníku KFL, Ondřej Kermes, který vstřelil 5 branek. Jednou se trefil také Petr Drastík. Gambrinus Team – FC Bahnhof 0:6.

V neděli 22.8.2010 ve 13:00, se na školním hřišti hrálo utkání Šilene - SFC Rozsochač, jednalo se tedy o zápas loňského mistra KFL s posledním týmem minulé sezóny. Obě mužstva nasadila to nejlepší co ve svém kádru má, a tak se dal očekávat velký boj. Začátek utkání patřil týmu Šilene, když tým SFC herně přehrával a držel se na jejich polovině. Postupem času se hra srovnala a hrálo se nahoru dolu. V 1. poločase se nic zásadního nestalo, proto se vstupovalo do poločasu druhého za stavu 0:0. V druhém poločase se začaly dít věci, hned na začátku poločasu byl hráčům SFC odepřen REGULÉRNÍ gól, když si gólman Šilene při odkopu od brány vhodil míč do hřiště a Marcel Slivka jej uklidil do brány. Všichni, kteří byli na schůzi, upozorňovali rozhodčího, že gól je platný, nicméně rozhodčí své rozhodnutí nezměnil. Posoudil a rozhodl dobře. V pravidlech na internetu se ještě neobjevilo nic takového, že by tento gól měl platit. Hráči SFC cítili křivdu, ale vzpamatovali se z ní po pár minutách, kdy se po rychlém úniku prosadil Jiří Slivka – 0:1. Zanedlouho se po ruce ve vápně Šilene kopala penalta, míč si postavil neomylný střelec pokutových kopů Pavel Kubašek. Nikdo si nepřipouštěl, že by nepadla branka, ale opak je pravdou, Šťur poslal balón vedle pravé tyče. Hned z následujícího protiútoku trestali hráči Šilene. Po velké skrumáži před brankou se prosadil Václav Janík a potvrdilo se tak známé pravidlo nedáš, dostaneš – 1:1. Šilene cítilo šanci, protože SFC bylo z vývoje zápasu zdrceno. Konec zápasu patřil snaze obou mužstev vstřelit vítězný gól, ale také faulům zejména hráčů SFC, které hráči Šilene neunášeli, a tak, byla slyšet spousta nadávek a výhružek, které se k fotbalu nehodí. Gól už do konce nepadl. Šilene - SFC Rozsochač 1:1.

Druhý soutěžní víkend byl opět narušen nepřízní počasí, a tak byly na programu jen 2 zápasy. Hrálo se v neděli dopoledne a v obou zápasech se představil tým Partia, který bude od této sezóny vystupovat pod novým názvem – EURONICS Jamsat. Tento název ještě není na internetu aktuální, čeká se na domluvu všech hráčů Partie. První soupeř, na kterém si měla Partia smlsnout byl FC Ulic BOYS, kteří se stali příjemným překvapením minulé sezóny, když obsadili 3. místo. Již od začátku bylo však patrné, že to aspirant na titul – Partia, nebude mít jednoduché, ba navíc, že to budou právě oni, kteří budou odcházet ze hřiště jako spráskaní psi. FC Ulic BOYS diktovalo tempo zápasu, dopracovali se k výsledku 5:1. Tým Partia ukázal svou zkušenost a dokázal stav utkání vyrovnat. Ke konci utkání však zatloukl poslední hřebíček do rakve Partie Marek Buchta a rozhodl o výhře svého týmu. Nutno dodat, že v tomto zápase padl opět sporný gól z rozehrávky od brány, tentokrát rozhodčí gól uznal. Střelci tohoto klání se stali: 3x Martin Rycka, 2x Marek Buchta a Jan Moravec (FC Ulic BOYS) – 3x Filip Teuer, 2x Stanislav Kachyňa (Partia). FC Ulic BOYS – EURONICS Jamsat 6:5.

V 9:00 se na školním hřišti představil proti týmu EURONICS Jamsat tým Onkli, který stejně jako jejich soupeř, bude vystupovat s novým jménem – UC Onkli (Union club Onkli). Hráči Onklů využili mírnou ranní únavu hráčů Partie a snažili se je potrápit hned od startu. Poločas skončil výsledkem 2:1 pro Onkly. 2. poločas nabídl pěkný fotbal, dočkali jsme se také branek. Stejným poměrem jako poločas první, tedy 1:2, vyhrál druhý poločas tým EURONICS Jamsat. Střelci: 2x Erich Homola, Daniel Halfar (UC Onkli) – 2x Filip Teuer, Josef Werner. UC Onkli – EURONICS Jamsat 3:3.

Takto se vyvíjely zatím odehrané zápasy třetího ročníku KFL. Doufáme, že se vám přiblížení zápasu líbilo. Na začátku jsme Vám připomněli pravidla, tak doufáme, že si to přečte co nejvíc hráčů celé Kobeřické fotbalové ligy.